Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (27 LUTEGO 2022) 

Dziś w Liturgii przypada VIII Niedziela zwykła w roku liturgicznym – ostatnia przed zbliżającym się okresem Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na 15.15.

 

Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu trwać będzie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

Dziś rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, polegające na całodziennej Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, od dziś do wtorku prze środą popielcową. Będziemy Adorować dziś w godz. 12.00 – 15.00 & 17.00 – 19.00; w poniedziałek w godz. 7.40 – 9.00 & 16.00 – 18.00 & 18.40 – 20.00 i we wtorek w godz. 7.40 – 9.00 & 16.00 – 18.00. Zachęcamy do trwania przed Panem. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi św.

 

W roku bieżącym Środa Popielcowa przypada 2 marca. Tego dnia wraz z całym Kościołem, posypując tradycyjnie głowy popiołem, rozpoczniemy okres wielkopostnego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, która wypadnie 17 kwietnia.

 

Środa Popielcowa, to tradycyjnie dzień postu /nie spożywany potraw mięsnych/ oraz wstrzemięźliwości (jeden posiłek do syta) – dawniej zwany dniem postu jakościowego
oraz ilościowego. W tym roku będzie to dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Tego dnia kolekta na pomoc uchodźcom wojennym.

 

W Środę Popielcową Msze św. z posypywaniem głów popiołem odprawimy: o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

W czwartek 3 marca (I czwartek miesiąca) rozpocznie się nowenna, przed 400-setną rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, przypadających 12 marca. Będzie to czas szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

W najbliższy piątek 4 marca (I piątek miesiąca) będziemy obchodzić kolejny dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Tego dnia Droga Krzyżowa w intencji pokrzywdzonych.

 

W sobotę 5 marca (I sobota miesiąca) odbędzie się spotkanie dla małżeństw, które chciałyby dołączyć do Domowego Kościoła, czyli Wspólnoty Oazy Rodzin. Początek o 12.00 w salce.

 

W okresie Wielkiego Postu uczestniczyć będziemy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Będą one do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po czytelnym ich wypełnieniu, należy je składać w zakrystii.

 

W poszczególne niedziele Wielkiego Postu tradycyjnie zapraszamy na Gorzkie Żale. Kazania pasyjne wygłosi Proboszcz z Zarzecza, ks. Artur Wyrobek. Początek o 15.15.

 

Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy w Środę Popielcową bez zmian od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na jej zakończenie o godz. 17.45.

 

Spotkanie synodalne na poziomie parafialnym dla chętnych planujemy na piątek 11 marca, na godz. 19.00 w salce.

 

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach: 19 marca (sobota) – 23 marca (środa). Poprowadzi je oblat, o. Mieczysław Hałaszko.

 

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień 6 marca, w I Niedzielę Wielkiego Postu, kolekta zwana tradycyjnie jałmużną postną. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego miesięcznika dla dzieci Staś oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

 

Zachęcamy do podejmowania rozsądnych i odważnych postanowień wielkopostnych, szczególnie do abstynencji.