Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (6 MARCA 2022) 

Dziś w Liturgii I Niedzielę Wielkiego Postu. Tradycyjnie obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości.

 

Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żalów, na godz. 15.15, z kazaniem pasyjnym Proboszcza z Zarzecza, ks. Artura Wyrobka.

 

W związku ze wzrastającą liczbą uchodźców z Ukrainy przekazujemy prośbę Caritas Polska, by zgłaszały się rodziny lub osoby, które mogą przyjąć w swoich domach uciekających przed wojną, zwłaszcza kobiety z dziećmi. Przyjmowanie uchodźców będzie odbywać się na koszt przyjmującego, który powinien zapewnić nocleg, media, wyżywienie oraz odpowiednie warunki lokalowe i to na dłuższy okres czasu, jeśli będzie to konieczne. Należy to uczynić osobiście na stronie internetowej Caritas lub dzwoniąc na numery podane na naszej parafialnej stronie internetowej oraz w gablotach ogłoszeń i w naszej gazetce parafialnej. Przy zgłoszeniu trzeba podać swoje Imię i nazwisko, adres lokalu, numer kontaktowy, deklarowaną ilość osób, które można przyjąć, deklarowany czas pobytu uchodźców, na który się zgadzamy, rodzaj budynku (dom wolno stojący, apartament w szeregowcu, czy mieszkanie w bloku). Termin zgłaszania do 13 marca. Prosimy także aby Ci, którzy podjęli decyzję przyjęcia uchodźców zgłosili ten fakt ks. Proboszczowi. A ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości (jak długo to potrwa), dlatego prosimy o rozważne podjęcie decyzji o przyjęciu uchodźców. Jednocześnie informujemy, iż Parafialne Koło Charytatywne w miarę możliwości wspierać będzie rodziny, które zdecydują się przyjąć uchodźców.

 

Adres na który należy się zgłaszać: ukraina@caritas.katowice.pl 

Dodatkowe informacje: Dyrektor ds. organizacji i zarządzania, tel. 533 144 898

Koordynator wolontariatu, tel. 577 234 433

 

Od dzisiaj trwa akcja Paczka dla Ukrainy. Szczegóły w gablotach. Listę najpotrzebniejszych produktów znajdziemy tutaj w zakładce START oraz w gablotach.

 

Katechezę dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich Tatusiów, która miała odbyć się 7 marca, z konieczności przenosimy na poniedziałek 14 marca. Początek o 19.00.

 

Trwa nowenna, przed 400-setną rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, przypadających w sobotę 12 marca. Jest to czas szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

 

Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy w Środę od godz. 17.00. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na jej zakończenie o godz. 17.45.

 

Zapraszamy do udziału w Spotkaniu synodalnym na poziomie parafialnym w piątek 11 marca, od godz. 19.00 w salce.

 

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach:
19 marca (sobota) – 23 marca (środa). Poprowadzi je oblat, o. Mieczysław Hałaszko.

 

Dziś tradycyjnie kolekta zwana jałmużną postną. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, zaś przy wyjściu z kościoła zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Informujemy, iż zbiórka na uchodźców z Ukrainy wyniosła ok. 20 tyś zł. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, serdeczne Bóg zapłać!

 

Ks. Proboszcz prosi o wsparcie modlitewne Rekolekcji Wielkopostnych, które głosi w parafii NAjświętszych Imion Jezusa i MAryi w Katowicach-Brynowie, w dniach: 5-9 marca.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego miesięcznika dla dzieci Staś oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.