WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (27 MARCA 2022)

Dziś w Liturgii IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, czyli Niedzielą Radości. Kościół Święty raduje się obfitością dóbr nadprzyrodzonych, czyli łask płynących z Sakramentów Chrztu św. i Eucharystii, którymi obdarza wyznawców Chrystusa Pana.

Dziś gościmy w naszej parafii, ks. Abp Adriana Galbasa SAC. Przybywa On, by w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 pobłogosławić nowy krzyż z figurą konającego Zbawiciela, którą wyrzeźbił Pan Prof. Jerzy Fober z Cieszyna. Ks. Arcybiskupa polecamy życzliwej modlitwie.

Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żalów, na godz. 15.15, z kazaniem pasyjnym Proboszcza z Zarzecza, ks. Artura Wyrobka.

Dziś Różaniec o pokój odmówiliśmy o godz. 6.30. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na spotkanie z Prof. Jerzym Foberem, autorem rzeźby Chrystusa konającego. Opowie o wyrzeźbionej figurze!

Po sfinansowaniu paczek dal Ukrainy ofiary złożone przez naszych parafian osiągnęły kwotę ponad 9 tyś zł. Przeznaczymy je na sfinansowanie kolejnych paczek, pomoc rodzinom przyjmującym uchodźców, a także pomoc Ukraińcom.

Coraz więcej rodzin w naszej parafii decyduje się przyjmować Uchodźców, przeważnie kobiety z dziećmi. Ciągle jednak liczna grupa Ukraińców oczekuje na gościnne przyjęcie. Zachęcam do tego.

Codziennie w naszym kościele trwa modlitwa różańcowa o pokój na świecie i na Ukrainie, o bezpieczeństwo dla Polski oraz o opamiętanie dla agresorów. Rozpoczynamy przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30, za wyjątkiem piątku, kiedy to ze względu na Drogę Krzyżową odmawiamy Różaniec przed Mszą św. poranną, o godz. 6.30. W dzisiejszą Niedzielę wyjątkowo rano o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również on-line.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

Zapowiadanie spotkania: Synodalne dla członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz chcących zaangażować się w budowę Domu Parafialnego odbędą się w kwietniu.

Dziś kolekta specjalna na figury. Za tydzień kolekta na budowę kościoła św. Jasna Pawła II przy ul. Kryształowej. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe oraz wszelkie dowody troski o parafię i nasz kościół składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza rodziny chętne włączyć się w formację Oazy Rodzin. Spotkanie dla zainteresowanych w sobotę 2 kwietnia, o godz. 12.00 w salce naprzeciw probostwa. Plakat z informacją na drzwiach kościoła.

W sobotę 2 kwietnia od godz. 9.00 trwać będzie dzień otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Młodzież męską od 15 roku życia zapraszamy do skorzystania.

Koncert muzyki z filmu „Pasja”, Mela Gibsona, w Niedzielę 10 kwietnia o godz. 19.00 w Spodku. Informacja na plakacie w gablocie.

Bierzmowania naszej młodzieży z klas VIII dokona ks. Bp Marek Szkudło, w poniedziałek - 9 maja, w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież polecamy modlitwie.