WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 KWIETNIA 2022)

Dziś w Liturgii V Niedzielę Wielkiego Postu. Od dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od dziś, aż do Liturgii Męki Pańskiej Wielkiego Piątku, zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży z pasyjką.

Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żalów, na godz. 15.15, z kazaniem pasyjnym wice-dziekana, ks. Artura Wyrobka – proboszcza z Zarzecza.

Zapraszamy dziś także do udziału w modlitwie Różańcowej o pokój na godz. 17.00.

Dziś przy wyjściu z kościoła Panie z Koła Charytatywnego proponują Paschaliki – świecna stół wielkanocny, w cenie 8 zł, z których dochód przeznaczony będzie na potrzebujących. Również dziś przy wyjściu z kościoła nabyć można palemki na Niedzielę Palmową.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się jutro, w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 19.00. Rodzice w kościele, a dzieci w salce.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca kwietnia. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań na godz. 18.45.

Za tydzień 10 kwietnia przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Tego dnia, podczas każdej Mszy św. błogosławić będziemy palmy.

Z nadwyżki ofiar podarowanych na sfinansowanie paczek dla Ukrainy – na prośbę ks. biskupa Radosława Zmitrowicza OMI, biskupa pomocniczego – ofiarowaliśmy pomoc diecezji kamieńsko-podolskiej, w wysokości 6 tys. zł. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom goszczonym przez Parafian.

Zachęcamy do przyjmowania Uchodźców. Ciągle bowiem liczna grupa Ukraińców oczekuje na gościnne przyjęcie.

Codziennie w naszym kościele trwa modlitwa różańcowa o pokój na świecie i na Ukrainie, o bezpieczeństwo dla Polski oraz o opamiętanie dla agresorów. Rozpoczynamy przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30, za wyjątkiem piątku, kiedy to ze względu na Drogę Krzyżową odmawiamy Różaniec przed Mszą św. poranną, o godz. 6.30. W Niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również on-line.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

Synodalne spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 6 kwietnia o godz. 19.30, na probostwie. Serdecznie zapraszam.

Spotkanie chętnych włączyć się czynnie w budowę Domu Parafialnego odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o godz. 19.30 na probostwie.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji figury. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe oraz wszelkie dowody troski o parafię i nasz kościół składamy serdeczne Bóg zapłać!

Koncert muzyki z filmu „Pasja”, Mela Gibsona, za tydzień w Niedzielę 10 kwietnia o godz. 19.00 w Spodku. Informacja o biletach na plakacie w gablocie.

Bierzmowania młodzieży klas VIII dokona ks. Bp Marek Szkudło, w naszym kościele w poniedziałek 9 maja w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież i ich rodziny polecamy modlitwie.

Wspieramy modlitwą ks. Pawła, który głosi Rekolekcje Wielkopostne w parafii w Niewiadomiu.