WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (10 KWIETNIA 2022)

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O dziś rozpoczynamy w Liturgii świętowanie Wielkiego Tygodnia.

Poświęcenie palm dokonujemy w czasie każdej Mszy św. Zaś procesja z palmami do kościoła, jak co roku, odbędzie się przed Mszą św. „rodzinną” o godz. 11.00.

Ostatnie w tym roku Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym ks. Artura Wyrobka, dziś o godz. 15.15.

Różaniec w intencji pokoju odmówimy dziś o godz. 17.00, zaś od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Czwartku włącznie, o godz. 17.30, w Wielki Piątek o godz. 6.30, a w Wielką Sobotą o godz. 15.15, na zakończenie błogosławienia pokarmów.

W Wielkim Tygodniu zachęcamy do spowiedzi św. każdego dnia – według planu znajdującego się na drzwiach kościoła, w gablotach, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

W Wielką Środę zachęcamy do udziału w Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy od godz. 17.00 – jako wynagrodzenie w dniu zdrady Judasza.

Kancelaria parafialna w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny będzie nieczynna.

Od Wielkiego Czwartku przeżywać będziemy w Kościele Święte Triduum Paschalne Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Będą to szczytowe momenty całego roku liturgicznego. Triduum rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a momentem kulminacyjnym będzie Liturgia Wigilii Paschalnej sprawowana w Wielką Sobotę wieczorem, po zachodzie słońca. Procesja Rezurekcyjna wyruszy bezpośrednio po Wigilii Paschalnej. Triduum Sacrum zakończymy II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00, a po niej czuwanie modlitewne w Ciemnicy do godz. 22.00, w tym z Grupą Czwartkową w godz. 20.00 – 21.00.

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00, zaś Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po Liturgii czuwanie przy Bożym Grobie do godz. 22.00, w tym z młodzieżą w godz. 20.00 – 21.00.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę ofiary na Boży Grób w Jerozolimie i na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.

Pamiętamy, że w Wielki Piątek obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość.

Od Wielkiego Piątku 15 kwietnia trwać będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Białą – Świętem Miłosierdzia Bożego, która przypada 24 kwietnia.

Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę, do Wigilii Paschalnej.

Pokarmy święcić będziemy w Wielką Sobotą o godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00.

Na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc zapraszamy na godz. 21.00.

Świece na Wigilię Paschalną do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji figury ukrzyżowanego Pana, której poświęcenie w Wielki Piątek, po Drodze Krzyżowej. W Wielkanoc kolekta powinowata.

W drugi dzień Świąt, w Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjnie kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika Staś oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski. Jest także Apostolstwo Chorych do zabrania gratis.