WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 CZERWCA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Zielonych Świątek. Dziś można uzyskać Odpust Zupełny, publicznie odmawiają hymn: Przybądź Duchu Stworzycielu oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

Zapraszamy dziś na Nieszpory z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego na godz. 15.15 oraz na Różaniec w intencji pokoju na godz. 17.00.

Kontynuujemy modlitwę różańcową w intencji pokoju, w tygodniu codziennie o godz. 17.30, zaś w Niedziele o godz. 17.00.

W dniach 13 – 15 czerwca odbędą się rekolekcje szkolne uczniów Szkoły Podstawowej. Poprowadzi wikariusz z Piotrowic, ks. Marek Fenisz.

Wraz z młodzieżą bierzmowaną chcemy pielgrzymować do Piekar Śląskich oraz udać się do Kokotka, do centrum młodzieżowego NINIWA – w środę 22 czerwca.

Dziś kolekta powinowata, na Festyn Parafialny „Kole Fary”. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie przejawy troski o parafię, ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

W Uroczystość Bożego Ciała w roku bieżącym, 16 czerwca, ruszy Procesja ulicami: Michałowskiego, Trojoka, Sztrzelnicą, Kwiatów Polskich, Marzanny i Rezedową, do jej końca. Długość trasy ok. 1.900 m. Powstaną cztery ołtarze, które przygotują: Franciszkański Zakon Świeckich, Przyjaciele Misji wraz z Rodziną Radia Maryja, Bractwo Różańcowe oraz Ruch Światło-Życie, czyli Oaza Młodzieżowa i Rodziny Domowego Kościoła. Prosimy, by w przygotowaniu ołtarzy pomogli mieszkańcy poszczególnych ulic. Pierwszy ołtarz powstanie na końcu ul. Barwinków, od strony ul. Trojoka, drugi za połową ul. Strzelnica, trzeci na dojeździe ul. Kwiatów Polskich do Marzanny, a czwarty na ostatnim zakręcie ul. Rezedowej. Na zakończenie, u kresu ul. Rezedowej odprawimy nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do procesji poczty sztandarowe oraz dzieci komunijne w białych strojach do sypania kwiatów. W czasie procesji, podobnie jak przed rokiem grać będzie Orkiestra Górnicza.

W Boże Ciało 16 czerwca odbędzie się również kolejny Festyn „Kole Fary”. Prosimy o przynoszenie fantów do zabawy loteryjnej. Nagrodą główną zabawy loteryjnej będzie telewizor. Dochód z Festynu przeznaczymy na budowę Domu Parafialnego. Na scenie wystąpią Podlesianki oraz Big-band pod dyr. Pana Mirosława Kaszuby. Gwiazdą wieczoru będzie Magda Anioł z zespołem. Planujemy także wiele atrakcji. Szczegóły znajdziemy niebawem na plakatach. Prosimy o dofinansowanie naszego festynu.

W najbliższą sobotę 11 czerwca, o godz. 11.00, w Bazylice Panewnickiej, nasz parafianin ks. diakon Pio Krzysztof Siury przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk ks. Abp Wiktora Skworca.

W Niedzielę 19 czerwca w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 odbędą się w naszej parafii Prymicje Kapłańskie. Naszego ks. diakona, polecamy modlitwie.

W sobotę wieczorem (11.06) i w niedzielę (12.06) po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupienia książki ks. dr. Grzywocza, który kilka lat temu zaginął w Aplach. Jego studenci i przyjaciele zebrali i wydali Jego teksty, aby upamiętnić Jego osobę. Zachęcam do nabywania tej niezwykłej publikacji.

W niedzielę 12 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 9.00, Bractwo Różańcowe obchodzić będzie 100-lecie istnienia w parafii. Wraz z członkami Bractwa wyśpiewamy TE DEUM.

Lista kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej wywieszona jest w gablotach i znajduje się na stronie parafialnej, w zakładce START.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski.