WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 CZERWCA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Zapraszamy dziś na Nieszpory z Uroczystości, na godz. 15.15 oraz na Różaniec w intencji pokoju na godz. 17.00.

Dziś odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po Mszy św. chętni parafianie mogą postawić krzyżyk przy trzech kandydatach, znajdujących się na karcie wyborczej i wrzucić do urny. Z 15 kandydatów zostanie wybranych 10-ciu. Pięciu parafian uzupełniających skład Rady zaproponuje ks. Proboszcz.

Dziś w czasie Mszy św. o godz. 9.00 Bractwo Różańcowe obchodzi 100-lecie istnienia w parafii. Wszystkim członkom Bractwa życzymy obfitości łask oraz wstawiennictwa Matki Bożej.

Dziś po każdej Mszy św. jest możliwość zakupienia książki ks. dr. Krzysztofa Grzywocza, który w roku 2017 zaginął w Aplach. Jego studenci i przyjaciele zebrali i wydali Jego teksty, aby upamiętnić Jego osobę. Zachęcam do nabywania tej ciekawej publikacji.

Jutro, w poniedziałek 13 czerwca zapraszamy na Wieczór Fatimski. Różaniec o godz. 17.15. Msza św. w intencji członków Bractwa i czcicieli NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. Procesja z Fogurą NMP Fatimskiej i ze świecami. Na zakończenie Apel Jasnogórski. Całość poprowadzi ks. Mieczysław Hałaszko OMI, Oblat z Kokotka.

Od jutra, w dniach 13 – 15 czerwca odbędą się rekolekcje szkolne uczniów Szkoły Podstawowej. Poprowadzi wikariusz z Piotrowic, ks. Marek Fenisz.

W Uroczystość Bożego Ciała w roku bieżącym, 16 czerwca, ruszy Procesja ulicami: Michałowskiego, Trojoka, Sztrzelnicą, Kwiatów Polskich, Marzanny i Rezedową. Zapraszamy do procesji poczty sztandarowe oraz dzieci komunijne w białych strojach do sypania kwiatów. W czasie procesji akompaniować będzie Orkiestra Górnicza.

W Boże Ciało odbędzie się również kolejny Festyn „Kole Fary”. Prosimy jeszcze o przynoszenie fantów do zabawy loteryjnej. Prosimy także nasze parafianki o upieczenie i podarowanie kołocza na Festyn. Na scenie wystąpią Podlesianki oraz Big-band pod dyr. Pana Mirosława Kaszuby. Gwiazdą wieczoru będzie Magda Anioł z zespołem. Szczegóły na plakatach w gablotach. Prosimy jeszcze o dofinansowanie naszego festynu.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny. Za tydzień kolekta specjalna, na figurę św. Floriana. Za wszelkie przejawy troski o parafię, w tym przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wczoraj w Bazylice Panewnickiej, nasz parafianin ks. diakon Pio Krzysztof Siury, z rąk ks. Abp Wiktora Skworca przyjął święcenia prezbiteratu.

W Niedzielę 19 czerwca w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 odbędą się w naszej parafii Prymicje Kapłańskie. O. Pio polecamy modlitwie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski.