WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 LIPCA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła XIV Niedziela Zwykła, w Roku Liturgicznym.

Przypominamy, iż w Niedziele wakacji nie odprawiamy w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00, ani Nieszporów Niedzielnych.

W Niedziele lipca i sierpnia odmawiamy Różaniec w intencji pokoju o godz. 6.30.

W czasie wakacji, w lipcu i sierpniu, w tygodniu odprawiamy Mszę św. jeden raz dziennie: rano o godz. 7.00 – w poniedziałki, środy i piątki, zaś wieczorem o godz. 18.00 we wtorki, czwartki i soboty. Wyjątkowo w pierwszy czwartek miesiąca dodatkowo o godz. 7.00.

Różaniec w intencji pokoju w czasie wakacji odmawiać będziemy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30. W Niedziele o godz. 6.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia odprawimy Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz nabożeństwo w intencji powołań, o godz. 18.40.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie przejawy troski o parafię, w tym przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Informujemy, iż dochód z VII Festynu „Kole Fary”, na budowę domu parafialnego przyniósł 5 tyś. zł. Wszystkim uczestnikom festynu wyrażamy wdzięczność, a szczęśliwym wygranym gratulujemy!

Od jutra do czwartku (4-7 lipca) ks. Proboszcz głosi rekolekcje dla katechetów naszej Archidiecezji w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Rekolekcjonistę i katechetów polecamy modlitwie.

Od jutra, w dniach 4 – 10 lipca w Kokotku, w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, odbywa się Festiwal Życia. Zachęcamy do udziału młodzież i dorosłych oraz rodziny naszej parafii.

Za tydzień, w Niedzielę 10 lipca gościć będziemy w parafii o. Roberta Grabkę OMI, oblata z Koszutki. Będzie on głosił słowo Boże i po Mszach św. zaproponuje Kalendarze Misyjne.

Za tydzień, w Niedzielę 10 lipca, zgodnie z tradycją Msza św. „Gradowa” o godz. 9.00.

Za tydzień w Niedzielę 10 lipca ks. Proboszcz głosił będzie słowo Boże w parafii rodzinnej Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie i zbierze kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Podlesiu. Parafian z Knurowa polecamy w modlitwie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła. Apostolstwo Chorych do zabrania gratis.