WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (10 LIPCA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła XV Niedziela Zwykła, w Roku Liturgicznym.

Dziś gościmy w parafii o. Arkadiusza Sędzielowskiego OMI, Oblata z Koszutki. Głosi On dziś słowo Boże, a przy wyjściu z kościoła, po Mszach św. proponuje Kalendarze Misyjne, z których dochód przeznaczony jest na misje oblackie w świecie.

Dziś zgodnie z tradycją odprawiona zostanie Msza św. „Gradowa” o godz. 9.00.

Przypominamy, iż w Niedziele wakacji nie odprawiamy w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00, ani Nieszporów Niedzielnych.

W Niedziele lipca i sierpnia odmawiamy Różaniec w intencji pokoju o godz. 6.30.

W wakacje, w dni tygodnia odprawiamy Mszę św. jeden raz dziennie: rano o godz. 7.00 – w poniedziałki, środy i piątki, zaś wieczorem o godz. 18.00 we wtorki, czwartki i soboty. W tym tygodniu dodatkowa Msza św. w środę o godz. 18.00.

Różaniec w intencji pokoju w czasie wakacji odmawiamy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30.
W Niedziele o godz. 6.30.

W tym tygodniu, w środę 13 lipca kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy do modlitwy z Bractwem Różańcowym. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.15. Msza św. w intencji Bractwa oraz czcicieli NMP o godz. 18.00. Procesja z figurą NMP fatimskiej i ze świecami ok. godz. 18.45. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Za tydzień w Niedzielę 17 lipca, po każdej Mszy św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców, błogosławić będziemy pojazdy oraz inne środki lokomocji, zaś zbiórka przeznaczona będzie na środki lokomocji na misjach.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na figurę św. Floriana. Za wszelkie przejawy troski o parafię, w tym przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dziś ks. Proboszcz głosił będzie słowo Boże w parafii rodzinnej Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie i zbierze kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Podlesiu. Parafian
z Knurowa polecamy w modlitwie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła.