WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (24 LIPCA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła XVI Niedziela Zwykła, w Roku Liturgicznym.

Dziś gościmy w parafii o. Tomasza Maniurę OMI. Głosi On dziś słowo Boże, a przy wyjściu z kościoła po Mszach św. przeprowadza zbiórkę na pokrycie kosztów Festiwalu Życia.

Przypominamy, iż w Niedziele wakacji nie odprawiamy w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00, ani Nieszporów Niedzielnych.

W Niedziele lipca i sierpnia odmawiamy Różaniec w intencji pokoju o godz. 6.30.

W wakacje, w dni tygodnia odprawiamy Mszę św. jeden raz dziennie: rano o godz. 7.00 – w poniedziałki, środy i piątki, zaś wieczorem o godz. 18.00 we wtorki, czwartki i soboty.

Różaniec w intencji pokoju w czasie wakacji odmawiamy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30. Niedziele o godz. 6.30.

Dziś kolekta na kryptę katedry. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie przejawy troski o parafię, w tym przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

W dzisiejszą Niedzielę ks. Proboszcz głosi słowo Boże w parafii św. Wojciecha w Radzionkowie oraz zbiera kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej, w Podlesiu. Parafian z Radzionkowa otaczamy wdzięczną modlitwą.

Za tydzień, w Niedzielę 31 lipca o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego Proboszcza, ks. dr. Jacka Plecha, z okazji 10 rocznicy Jego posługi duszpasterskiej w naszej parafialnej wspólnocie. Wraz z nim wyśpiewamy uroczyste Te Deum.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła.