WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (7 LIPCA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym.

Przypominamy, iż w Niedziele wakacji nie odprawiamy w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00, ani Nieszporów Niedzielnych.

W Niedziele lipca i sierpnia odmawiamy Różaniec w intencji pokoju o godz. 6.30.

W wakacje, w dni tygodnia odprawiamy Mszę św. jeden raz dziennie: rano o godz. 7.00 – w poniedziałki, środy i piątki, zaś wieczorem o godz. 18.00 we wtorki, czwartki i soboty.

Różaniec w intencji pokoju w czasie wakacji odmawiamy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30. W Niedziele o godz. 6.30.

Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do podejmowania abstynencji czasowej lub dozgonnej.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie przejawy troski o parafię, w tym przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

We wtorek 9 sierpnia obchodzić będziemy Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy.

W środę 10 sierpnia obchodzić będziemy Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W sobotę 13 sierpnia obchodzić będziemy kolejny Dzień Fatimski. Wieczór Fatimski rozpoczniemy Modlitwą Różańcową o godz. 17.15. A po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00, w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli Matki Bożej, ruszy procesja ze świecami i z figurą NMP Fatimskiej (ok. godz. 18.45). Zakończymy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim.

Za tydzień, w Niedzielę 14 sierpnia, gościć będziemy w parafii Neoprezbitera, ks. Marcina Głąbka, z Murcek. Będzie On głosił słowo Boże, a po Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

W poniedziałek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00.

W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej odprawimy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła. Gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych.