WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 SIERPNIA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym.

Dziś gościmy w parafii Neoprezbitera, ks. Marcina Głąbka, z Murcek. Głosi On słowo Boże, a po Mszach św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.

Przypominamy, iż w Niedziele wakacji nie odprawiamy w naszym kościele Mszy św.
o godz. 16.00, ani Nieszporów Niedzielnych.

W wakacje, w dni tygodnia odprawiamy Mszę św. jeden raz dziennie: rano o godz. 7.00 – w poniedziałki, środy i piątki, zaś wieczorem o godz. 18.00 we wtorki, czwartki i soboty.

Różaniec w intencji pokoju w czasie wakacji odmawiamy w Niedziele o godz. 6.30, zaś w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30. W Niedziele o godz. 6.30.

Jutro, w poniedziałek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00.

W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej odprawimy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

W środę 17 sierpnia przypada Uroczystość św. Jacka, patrona naszej Archidiecezji oraz naszego ks. Proboszcza.

Dnia 19 sierpnia przypada III piątek miesiąca. Tego dnia po Mszy św. porannej, przed modlitwą różańcową odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Już za tydzień, w niedzielę 21 sierpnia, odbędzie się pielgrzymka stanowa Niewiast do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Nasze parafianki zachęcamy do licznego udziału. Będą także transmisje radiowe i telewizyjne. Pielgrzymujące Niewiasty wspieramy modlitwą.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Jutro, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, kolekta na budowę Domu Parafialnego. Za tydzień kolekta specjalna na figurę św. Floriana. Za wszelkie dowody troski o parafię, w tym przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Miesiąc sierpień tradycyjnie przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji czasowej lub długoterminowej i ofiarowania jej za kogoś borykającego się z alkoholizmem.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła. Gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych.