WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (21 SIERPNIA 2022)

Dziś w Liturgii przypada XXI Niedziela Zwykła, w Roku Liturgicznym.

Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Łączymy się duchowo z parafiankami, które uczestniczą w tej pielgrzymce i wspieramy je modlitwą. Poprzez media (TVP Polonia, Radio eM, Radio Katowice) możemy włączyć się w jej przeżywanie.

Za tydzień, w Niedzielę 28 sierpnia, przeżywać będziemy w parafii Odpust Parafialny. Sumie Odpustowej sprawowanej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Artur Wyrobek, proboszcz z Zarzecza. Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy o godz. 19.15. Na Apel Jasnogórski zapraszamy na godz. 21.00.

W Niedzielę 28 sierpnia odprawimy Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00.

W dniu Odpustu będzie można nabyć pamiątkowy Medalcegiełkę, z naszym kościołem i obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, wydany z okazji 100. rocznicy budowy kościoła w Podlesiu – w cenie 10 zł.

Tradycyjnie do Uroczystości Odpustowej przygotowywać się będziemy duchowo przeżywając Triduum Modlitewne, od czwartku 25 sierpnia do soboty 27 sierpnia, ramach popołudniowych Adoracji Najświętszego Sakramentu, prowadzonych przez grupy parafialne od godz. 17.00, w obecności relikwii bł. ks. Michała Sopoćko.

Przypominamy, iż w wakacje, w dni tygodnia odprawiamy Mszę św. jeden raz dziennie: rano o godz. 7.00 – w poniedziałki, środy i piątki, zaś wieczorem o godz. 18.00 we wtorki, czwartki i soboty.

Różaniec w intencji pokoju w okresie wakacyjnym odmawiamy w Niedziele o godz. 6.30, zaś w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30. W Niedziele o godz. 6.30.

Dziś kolekta specjalna na figurę św. Floriana. Za tydzień kolekta powinowata, na dwa nowe witraże św. Tarsycjusza i bł. ks. Jana Machy do zakrystii. Za wszelkie przejawy troski o parafię, złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Tegoroczna Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę odbędzie się we wtorek 30 sierpnia. W programie: Msza św. w Kaplicy Obrazu o godz. 11.00, modlitwa Różańcowa o godz. 14.00, na wałach oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia w Dolinie Miłosierdzia o godz. 15.00. Powrót ok. godz. 18.00. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii. Zaliczka 40 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła.