Ofiara na parafię
Transmisja

2021-10-10 - WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (10 PAŹDZIERNIKA 2021)

 

Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski, pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Dziś tradycyjnie przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

 

Od piątku 1 października odprawiamy codziennie Nabożeństwa Różańcowe. W tygodniu od godz. 17.15, zaś w Niedziele od godz. 15.15. Do udziału zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

 

W środę 13 października przeżywać będziemy ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Rozpoczniemy modlitwą różańcowa o godz. 17.15. Msza św w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja z figurą NMP Fatimskiej i ze świecami, a na zakończenie Apel Jasnogórski.

 

Od soboty 16 października rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Misjonarze Oblaci NMP,
o. Marcin Szafors z Gdańska oraz o. Robert Grabka z Katowic. Przygotowujemy okolicznościowy folder z planem Misji oraz krótkim listem ks. Proboszcza do Parafian. Będzie go można zabrać z kościoła od poniedziałku wieczorem. Prosimy by podarować go także nowym sąsiadom. Chcemy do nich dotrzeć z serdecznym zaproszeniem.

 

W najbliższą sobotę 16 października o godz. 11.00 przy ul. Kryształowej ks. Arcybiskup Wiktor Skworc, nasz Metropolita, dokona pobłogosławienia placu budowy kościoła św. Jana Pawła II oraz krzyża misyjnego. Zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu wszystkich parafian, a szczególności mieszkańców ulic: Kryształowej, Kaskady, Sumów, Piwonii i Nagietek.

 

W godzinach pracy kancelarii parafialnej trwa przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 – w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.) oraz za zmarłych.

 

W dniu dzisiejszym ks. Proboszcz głosi słowo Boże w Żorach w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II. Parafian z Żor otaczamy wdzięczną modlitwą.

 

Dziś rozpoczynają posługę czterej nowo ustanowieni Nadzwyczajni Szafarze Najświętszego Sakramentu. Przy tej okazji przypominamy o zasadach przyjmowania Komunii św. w trwającej jeszcze pandemii. Pierwsze podchodzą osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, czyniąc to we właściwy sposób, w sposób widzialny dla Szafarza, a więc nie odchodząc… Na sam koniec przystępują osoby, które pragną przyjmować Pana w Komunii św. do ust. Ciągle jeszcze na Liturgii obowiązują nas maseczki. Zachęcamy także do dezynfekcji rąk.

 

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień 17 października kolekta specjalna, na pokrycie kosztów renowacji figury św. Franciszka. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś, do nabycia przy wyjściu z kościoła.

 


2021-10-10 - PORZĄDEK NABOŻEŃSTW (10 - 17 PAŹDZIERNIKA 2021)

 

NIEDZIELA 10 października 2021 r.     XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  7.00 – Za + Jana Kotasa, w 1 rocznicę śmierci

  9.00Za + Erykę Róg, w 9 rocznicę śmierci oraz ++ rodziców z obu stron

11.00 – Za + Andrzeja Janurę, matkę Zdzisławę oraz ++ Pawła I Barbarę Chruszcz

15.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

16.00 Za ++ Alojzego i Martę Myszor, Augustyna Kocimę, wnuka Tomasza, zięcia Franciszka oraz ++ z rodzin Myszor i Danielczyk

 

PONIEDZIAŁEK 11 października 2021 r.

 

  7.00 – Za + Piotra Tatarczyka, w 30 dzień po śmierci

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 – W intencji Blandyny i Henryka Bywalec, synów z rodzinami, wnuków i prawnuków

 

WTOREK 12 października 2021 r.

 

  7.00 – Za ++ matyldę i Antoniego Ptaszny, rodziców z obu stron oraz ++ z pokrewieństwa

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 – Za + Józefa Waltera, w 40 rocznicę śmierci, żonę Marię, rodziców, brata Ludwika, teściów i szwagrów Ernesta i Jana z żoną Anną

18.00 – Za + Wandę Sobieską i jej siostrę Gertrudę z Knurowa – od koleżanek z pracy

 

ŚRODA 13 października 2021 r.     Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

 

  7.00 – Za ++ tragicznie kobietę Bogu wiadomą o łaskę odpuszczenia win

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

17.15 – RÓŻANIEC FATIMSKI

18.00W intencji Bractwa Różańcowego i czcicieli NMP, ze wspomnieniem ++ członków Bractwa

18.00Za + Sylwestra Wąsika, na pamiątkę urodzin

18.45 – PROCESJA Z FIGURĄ NMP FATIMSKIEJ I ZE ŚWIECAMI + APEL JASNOGÓRSKI

 

CZWARTEK 14 października 2021 r.

 

  7.00 – Za + Ludwika Jurowicza, w 34 rocznicę śmierci, żonę Hildegardę, Annę Jacaszek, Anielę i Stanisława Drabik oraz ++ z pokrewieństwa  

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 – Za + Gertrudę Kubistę i męża Edwarda – od Bractwa Różańcowego

18.00 – Za + Jacka Szymańskiego, w 5 roczn. śmierci, dziadka Tadeusza Płaszczyka w roczn. śmierci i ++ z pokr.

 

PIĄTEK 15 października 2021 r.

 

  7.00 Za + Szczepana Szwedę, Katarzynę i Alojzego Wielek, rodziców z obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz ++ Proboszczów z Podlesia

  7.00 – W intencji Mieczysława Kaźmierczaka, z okazji 88 rocznicy urodzin, ze wspomnieniem + siostrzeńca Beniamina Łuczyńskiego

  7.40 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00Za + Jerzego Morawca, w 10 rocznicę śmierci, żonę Anielę oraz ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron

 

SOBOTA 16 października 2021 r.     UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ

 

  7.00 – Za + Franciszkę Cierpka, w rocznicę śierci, + męża oraz ++ z pokrewieństwa

  7.40ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

17.15NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00Za + Rutę Zasik, na pamiątkę urodzin, ++ rodziców i teściów oraz brata Edwarda i bratową Różę

 

NIEDZIELA 17 października 2021 r.     XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  7.00 – Za + Emilię Botor – od Bractwa Różańcowego

  9.00W intencji Haliny Burda, o zdrowie i potrzebne łaski, ze wspomnieniem + męża Jana, rodziców i braci

11.00 – Za + Andrzeja Duszę, na pamiątkę urodzin, ojca Izydora oraz ++ z rodzin Dusza i Loskot

14.00 – Chrzcielna: W intencji Aleksa Prokopa i Krzysztofa Twardek

15.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

16.00 Za + Stanisława Myszora, w 9 roczn. śm., rodziców, teściów, siostrę Gertrudę, ++ z rodzin Myszor i Zimnol

17.15NAUKA STANOWA DLA MŁODZIEŻY W RAMACH MISJI ŚWIĘTYCH

 


2021-10-03 - WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 PAŹDZIERNIKA 2021)

 

W Liturgii przypada dziś XXVII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Obchodzimy ją jako Niedzielę św. Franciszka, modląc się szczególnie po to, by człowiek czynił sobie ziemię poddaną w sposób odpowiedzialny, szanując faunę i florę oraz dbając o środowisko naturalne.

 

Dziś gościmy w parafii o. Stanisława Jaromiego OFM, który głosi słowo Boże w duchu Pieśni Słonecznej św. Franciszka.

 

Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy pobłogosławienia Różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

 

Nasz Gość o godz. 15.15 odprawi dziś Nabożeństwo Różańcowe w intencji ocalenia ziemi i jej zasobów oraz fauny i flory.

 

Zapraszamy dziś także na spotkanie z ojcem Franciszkaninem, na godz. 17.15 do salki.

 

Od piątku 1 października odprawiamy codziennie Nabożeństwa Różańcowe. W tygodniu od godz. 17.15, zaś w Niedziele od godz. 15.15. Do udziału zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

 

Jutro, w poniedziałek 4 października, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czasie Mszy św. o godz. 18.00, dokonamy przywrócenia do kultu 100-letniej figury św. Franciszka po konserwacji, poprzez jej pobłogosławienie.

 

Jutro, w poniedziałek 4 października, o godz. 19.00 katecheza przy parafii dla uczniów klas III, przygotowujących się do I Komunii św. w kościele oraz katecheza dla ich Mamuś, w salce vis-a-vis probostwa.

 

W czwartek 7 października w Liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej przypada patronalne Święto Bractwa Różańcowego. W tym dniu Bractwo zaprasza na Wieczór Różańcowy na 17.00.

 

Za tydzień obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski, pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Tego dnia tradycyjnie przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

W zeszłą Niedzielę ks. Arcybiskup ustanowił nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu dla naszej Archidiecezji, w tym czterech dla naszej parafii: Marka Jurowicza, Adama Warcholika, Grzegorza Sochę oraz Wojciecha Nowaka. Gratulujemy i wspieramy modlitwą.

 

Spotkanie Animatorów młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższy wtorek, 5 października, o godz. 19.30 na Probostwie.

 

Spotkanie wszystkich naszych Szafarzy na probostwie, w środę 6 października, o 19.30.

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII, z podziałem na grupy, w piątek 8 października, o godz. 19.00.

 

W godzinach pracy kancelarii parafialnej trwa przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 – w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.) oraz za zmarłych.

 

Organizujemy kolejną zbiórkę elektronicznego złomu (elektro-śmieci) wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Misjo”. Zużyty sprzęt można składać na placu probostwa do 5 października przed południem.

 

W dniach 16 – 24 października odbędą się w naszej parafii Misje Święte, na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Ojcowie Oblaci. Już dziś polecamy modlitwie misjonarzy i planowane misje.

 

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś, do nabycia przy wyjściu z kościoła.

 


2021-10-03 - PORZĄDEK NABOŻEŃSTW (3 - 10 PAŹDZIERNIKA 2021)

 

NIEDZIELA  3 paździenirka 2021 r.     NIEDZIELA ŚW. FRANCISZKA

 

  7.00 – W intencji Franciszkańskiego Zakony Świeckich oraz Rycerzy św. Franciszka

  9.00W intencji Bernarda i Magdaleny Ścierskich, z okazji 55 rocznicy ślubu, synów z rodzinami, ze wspomnieniem ++ rodziców z obu stron /TE DEUM/

11.00 – W intencji Małgorzaty Rosiek, z okazji 15 rocznicy urodzin, rodziców Arkadiusza i Katarzyny i brata Krzysztofa

12.00 – Chrzest św. Pawła Papierza

15.15NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

16.00Za + Krzysztofa Mondry, w 1 rocznicę śmierci, ojca Engelberta oraz teścia Jana Beczałę

 

PONIEDZIAŁEK  4 października 2021 r.     Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

 

  7.00 – 

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 – Za ++ rodziców Zofię i Franciszka Siwiec oraz Kunegundę i Franciszka Micor

18.00 – Za + Alfredę Ryszka – od Bractwa Różańcowego

 

WTOREK  5 października 2021 r.     Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

 

  7.00 – Za + Beatę Jagosz-Dudziak – od Anny Matuszek, koleżanki z ławy szkolnej

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 – Za + Henryka Kropkę, w 10 rocznicę śmierci oraz ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron

18.00 – W intencji Urszuli Świerczek, z okazji urodzin, męża Henryka oraz córek Agnieszki i Magdaleny

 

ŚRODA  6 października 2021 r.

 

  7.00

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

 

11.00 – Pogrzebowa: Za + Różę Biełka

17.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

17.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE Z NOWENNĄ DO MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

18.00Za + Alojzego Cyrana, na pamiątkę urodzin, ++ rodziców z obu stron oraz ++ z pokrewieństwa

18.00Za + Urszulę Kluk, na pamiątkę 75 rocznicy urodzin, syna Marka oraz ++ rodziców z obu stron

 

CZWARTEK  7 października 2021 r.     Wspomnienie NMP Różańcowej

 

  7.00 – W intencji powołanych do kapłaństwa, zakonów i na misje, szczególnie z naszej parafii oraz w intencji nowych powołań

  7.00 – Za + mamę Hildegardę Kamionka, na pamiątkę urodzin, ojca Alojzego, w 33 rocznicę śmierci, siostrę Małgorzatę Cyran, męża Mariana Bogdańskiego i ++ dziadków

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

14.00 – W intencji Nowożeńców: Doroty Składny i Radosława Data

17.00 – WIECZÓR RÓŻAŃCOWY Z BRACTWEM RÓŻAŃCOWYM

18.00 – W intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli NMP, ze wspomnieniem ++ członków Bractwa

18.00 – W intencji chorążych pocztu sztandarowego Bractwa Różańcowego

 

PIĄTEK  8 października 2021 r.

 

  7.00 Za + Marię Zmorek, w 2 rocz. śm., rodziców i teściów oraz ++ z rodzin Zmorek i Stark – od męża Zygfryda

  7.40 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00W intencji Ernesta Sokołowskiego, z okazji 78 rocznicy urodzin, żony Heleny, synów Łukasza i Grzegorza z rodziną

 

SOBOTA  9 października 2021 r.

 

  7.00

  7.40ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

14.00W intencji Janiny i Aleksandra Broncel, z okazji 50 rocznicy ślubu oraz synów z rodzinami, ze wspomnieniem ++ rodziców z obu stron /TE DEUM/

17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

17.15NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00Za + Joachima Strzempę, w rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron oraz ++ z pokrewieństwa

 

NIEDZIELA  10 października 2021 r.     XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  7.00 – Za + Jana Kotasa, w 1 rocznicę śmierci

  9.00Za + Erykę Róg, w 9 rocznicę śmierci oraz ++ rodziców z obu stron

11.00 – Za + Andrzeja Janurę, matkę Zdzisławę oraz ++ Pawła I Barbarę Chruszcz

15.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

16.00 Za ++ Alojzego i Martę Myszor, Augustyna Kocimę, wnuka Tomasza, zięcia Franciszka oraz ++ z rodzin Myszor i Danielczyk

 


2021-09-20 - WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 WRZEŚNIA 2021)

 

Dziś w Liturgii obchodzimy XXVI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

 

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

 

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

Również dziś liczenie wiernych.

 

W dniu dzisiejszym, w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach,, ks. Abp. Wktor Skworc, w czasie Mszy św. o godz. 14.00, ustanowi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., w tym czterech dla naszej parafii. Są nimi Marek Jurowicz, Adam Warcholik, Grzegorz Socha i Wojciech Nowak. Nowo ustanowionych szafarzy polecamy ich modlitwie.

 

Od piątku 1 października odprawiać będziemy codziennie Nabożeństwa Różańcowe. W tygodniu od godz. 17.15, zaś w Niedziele od godz. 15.15. Do udziału zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek z Nabożenstwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.45 oraz pierwsza sobota miesiąca października, z Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.30 oraz Mszą św. 'wynagradzającą' za grzechy świata o godz. 16.00.

 

Za tydzień w Niedzielę 3 października przeżywać będziemy Niedzielę św. Franciszka. Tego dnia gościć będziemy o. Stanisława Jaromiego OFM, który głosił będzie słowo Boże w duchu Pieśni Słonecznej św. Franciszka. O godz. 15.15 odprawi Nabożeństwo Różańcowe w intencji ocalenia ziemi i jej zasobów oraz fauny i flory. O godz. 17.15 spotkanie z ojcem Franciszkaninem w salce.

 

Następnego dnia, w poniedziałek 4 października, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czasie Mszy św. o godz. 18.00, dokonamy przywrócenia do kultu 100-letniej figury św. Franciszka, po konserwacji, poprzez jej pobłogosławienie.

 

W godzinach pracy kancelarii parafialnej trwa przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.). Od jutra 27 września przyjmować będziemy także rezerwacje Mszy św. za zmarłych.

 

Organizujemy kolejną zbiórkę elektronicznego złomu (elektro-śmieci) wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Misjo”. Zużyty sprzęt będzie można składać na placu probostwa od czwartku 30 września do 5 października.

 

W dniach 16 – 24 października odbędą się w naszej parafii Misje Święte, na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Ojcowie Oblaci. Już dziś polecamy modlitwie misjonarzy i planowane misje.

 

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś oraz gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych przy wyjściu z kościoła.


2021-09-20 - PORZĄDEK NABOŻEŃSTW (26 WRZEŚNIA - 3 PAŹDZIERNIKA 2021)

 

NIEDZIELA 26 września 2021 r.     XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  7.00 – Za + Jerzego Godźka, w rocznicę śmierci i Janusza Szygojczyka, na pamiątkę urodzin oraz ++ rodziców i teściów

  9.00W intencji Dionizego i Jolanty Sułkowskich, z okazji 40 rocznicy ślubu raz syna Tomasza i córki Anity /TE DEUM/

11.00 – W intencji Piotra i Barbary Kubista, z okazji 35 rocznicy ślubu, syna Mateusza i córki Dominiki z rodziną /CIEBIE BOGA/

15.15 – NIESZPORY NIEDZIELNE

16.00W intencji Mariusza Adamczuka, z ok. 50 roczn. urodzin, żony Doroty i córki Klaudii /TE DEUM/
20.00 – Za + Alfredę Ryszka – od Bractwa Różańcowego

 

PONIEDZIAŁEK 27 września 2021 r.     Wspomnienie św. Wincentego a Paulo

 

  7.00 – Za ++ Ludwika i Hildegardę Jurowicz, Bronisławę i Józefa Czardybon, rodziców z obu stron i ++ z pokrew.

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

18.00Za + Leokadię Kubistę, w rocznicę śmierci, synową Jolantę, Edwarda i Felicję Kubista, rodziców i teściów

 

WTOREK 28 września 2021 r.     Wspomnienie św. Wacława

 

  7.00Za + Piotra Hildebranda, w 30 dzień po śmierci

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

18.00 – Za + Kazimierza Żychonia, w rocznicę śmierci oraz ++ rodziców z obu stron

 

ŚRODA 29 września 2021 r.     ŚWIĘTO ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA

 

  7.00 – W intencji Bernarda Ścierskiego, naszego kościelnego, z okazji 79 rocznicy urodzin, żony Magdaleny oraz synów z rodzinami

  7.40 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU & NOWENNA DO M. B. NIEUST. POMOCY

18.00Za + Gertrudę Kubistę – od kuzynki Ireny z rodziną

 

CZWARTEK 30 września 2021 r.     Wspomnienie św. Hieronima

 

  7.00 – Za + Bronisławę Czardybon, w rocznicę śmierci, męża Józefa oraz ++ Elżbietę i Gerarda Grolik

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

18.00 – Za + Magdalenę Pietrzyk, męża Bogdana, siostrę Małgorzatę Pietrzyk, męża Józefa, brata Jana Pietrzyka rodziców z obu stron oraz ++ Paulinę i Bogdana Lipińskich

 

PIĄTEK 1 października 2021 r.     Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

  7.00 W intencji członków grupy Nocnej Adoracji oraz czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7.00 – Za ++ Rufina i Annę Cipa, w rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo z obu stron oraz Krystynę Karkoszka

  7.40NABOŻEŃSTWO PIERWSZO-PIĄTKOWE ORAZ ADORACJA W CISZY DO 8.30

17.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00W intencji I-Komunijnych i wczesno-Komunijnych oraz ich rodzin oraz wszystkich dzieci w parafii

19.00 – W intencji młodzieży naszej parafii, szczególnie kandydatów do bierzmowania

 

SOBOTA 2 października 2021 r.     Wspomnienie św. Aniołów Stróżów

 

  6.30 – GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP

  7.00Za + Piotra Sadłonia, w 30 dzień po śmierci – od Zakładu Pogrzebowego „Zorza”

  7.40ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

16.00 – Wynagradzająca za grzechy świata – w duchu Objawień Fatimskich

16.45 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

17.15NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00Za + Zofię Manowską-Kotremba, mężów Ludwika i Herberta, Wilhelma i Karolinę Szojda, siostry Marię i Annę, szwagrów, siostrzenicę Teresę, siostrzeńca Jana oraz ++ z pokrewieństwa

 

NIEDZIELA 3 października 2021 r.     XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  7.00 – W intencji Franciszkańskiego Zakony Świeckich oraz Rycerzy św. Franciszka

  9.00W intencji Bernarda i Magdaleny Ścierskich, z okazji 55 rocznicy ślubu, synów z rodzinami, ze wspomnieniem ++ rodziców z obu stron /TE DEUM/

11.00 – W intencji Małgorzaty Rosiek, z ok. 15 roczn. urodzin, rodziców Arkadiusza i Katarzyny i brata Krzysztofa

12.00 – Chrzest św. Pawła Papierza

15.15 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

16.00Za + Krzysztofa Mondry, w 1 rocznicę śmierci, ojca Engelberta oraz teścia Jana Beczałę

 


2021-09-19 - WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (19 WRZEŚNIA 2021)

 

Dziś w Liturgii obchodzimy XXV Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. Jest ona obchodzona jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.

 

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

 

W dniu dzisiejszym ks. Paweł Ścibor, nasz wikariusz głosi słowo Boże w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Darczyńców otaczamy modlitwą.

 

Spotkanie rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej 1 maja 2022 roku, odbędzie się jutro, w poniedziałek 20 września, o godz. 19.00 w kościele.

 

W godzinach pracy kancelarii parafialnej trwa przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.). Dopiero od 27 września przyjmować będziemy także rezerwacje Mszy św. za zmarłych.

 

W miniony wtorek 14 września grupa młodzieży szkół średnich (47 osób – 25 dziewcząt oraz 22 młodzieńców) z rąk ks. biskupa Adam Wodarczyka przyjęła Sakramentu Bierzmowania. Młodzieży i ich rodzinom gratulujemy i polecamy ich życzliwej modlitwie parafian.

 

W przyszłą niedzielę 26 września, w Katedrze, ks. Abp. Wktor Skworc, w czasie Mszy św. o godz. 14.00, ustanowi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., a wśród nich czterech naszych parafian. Są nimi Marek Jurowicz, Adam Warcholik, Grzegorz Socha i Wojciech Nowak. Od tego momentu będziemy mieli 8 szafarzy Komunii św. gotowych do posługi w czasie Liturgii, jak i poza nią, nosząc Komunię do naszych chorych parafian. Polecamy ich modlitwie.

 

W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

Również w przyszłą Niedzielę 26 września liczenie wiernych – dominicantes i comunicantes.

 

Organizujemy kolejną zbiórkę elektronicznego złomu (elektro-śmieci) wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Misjo”, 5 października. Zużyty sprzęt będzie można składać na placu probostwa od czwartku 30 września.

 

W dniach 16 – 24 października odbędą się w naszej parafii Misje Święte, na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Ojcowie Oblaci. Już dziś polecamy modlitwie misjonarzy i planowane misje.

 

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów nowej figury św. Jacka. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Dziś także można nabyć pamiątkowy okolicznościowy Medal – cegiełkę, z naszym kościołem i ołtarzem, wydany z okazji Roku Jubileuszowego, w pięknym kolorowym etui, w cenie 20 zł oraz Gościa Extra o nowych błogosławionych, bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim oraz bł. matce Elżbiecie Czackiej.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, dla dzieci STAŚ oraz gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych przy wyjściu z kościoła.

 


2021-09-19 - PORZĄDEK NABOŻEŃSTW (19 - 26 WRZEŚNIA 2021)

 

NIEDZIELA 19 września 2021 r.      XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  7.00 – Za + Gertrudę Kubistę – od Bractwa Różańcowego

  7.00 – Za ++ Proboszczów z Podlesia, ks. Franciszka Ryszki, w rocznicę śmierci, ks. Karola Wientzka, ks. Antoniego Steuera, ks. Alojzego Lazara oraz ks. Benedykta Hałoty

  9.00 W int. Jana i Haliny Szojda, z ok. rocznicy ślubu, córek Alicji i Agaty z rodzinami i mamy Róży

11.00 – Za ++ Teresę i Marka Tiszler

14.00 – Chrzcielna: W intencji Wojciecha Świdzińskiego, Jana Bąka i Gabrieli Balerych

15.15 – NIESZPORY NIEDZIELNE

16.00W int. Wojciecha i Anety Walter, z okazji 20 rocznicy ślubu oraz synów Patryka, Kamila i Jakuba

16.00 – W intencji Zofii Jędrysik, z okazji 18 rocznicy urodzin

20.00Za + Beatę Jagosz-Dudziak – od sąsiadów z ul. Sołtysiej, z osiedla nr 21-23

 

PONIEDZIAŁEK 20 września 2021 r.     Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang

 

  7.00 – W intencji Parafian

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

18.00Za + Zygmunta Poprawę, na pamiątkę urodzin

 

WTOREK 21 września 2021 r.     ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA

 

  7.00Za ++ Wincentego i Weronikę Cieszewskich, syna Norberta, córkę Teresę, zięcia Edwarda, prawnuczkę Aleksandrę oraz ++ z rodziny

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

18.00 – Za + Władysława i Janinę Cudak, w rocznicę śmierci

 

ŚRODA 22 września 2021 r.

 

  7.00 – Za + Adama Machetę – od Bractwa Różańcowego

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU & NOWENNA DO M. B. NIEUST. POMOCY

18.00Za ++ Martę i Wilhelma Ochojskich, córki Urszulę i Zuzannę oraz syna Antoniego

 

CZWARTEK 23 września 2021 r.     Wspomnienie św. ojca Pio

 

  7.00 – Za + Emilię Botor – od Bractwa Różańcowego

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

18.00 – Za ++ dziadków Jana i Helenę Libera, 2 siostry, Henryka i Elżbietę Studnickich, ++ siostry, brata i szwagra oraz przyjaciółkę Anielę Orawską

 

PIĄTEK 24 września 2021 r.

 

  7.00 Za + Beatę Jagosz-Dudziak – od koleżanki Jadwigi Machała z rodziną

  7.40ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

18.00W intencji Marka i Hanny Połowczuk, z okazji 5 rocznicy ślubu oraz synów Maciusia i Adasia

 

SOBOTA 25 września 2021 r.

 

 7.00Za + Piotra Sadłonia, w 30 dzień po śmierci – od Zakładu Pogrzebowego „Zorza”

 7.40ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

18.00 –

 

NIEDZIELA 26 września 2021 r. XXVI     NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 7.00 – Za + Jerzego Godźka, w rocznicę śmierci i Janusza Szygojczyka, na pamiątkę urodzin oraz ++ rodziców i teściów

 9.00W intencji Dionizego i Jolanty Sułkowskich, z okazji 40 rocznicy ślubu raz syna Tomasza i córki Anity /TE DEUM/

11.00 – W intencji Piotra i Barbary Kubista, z okazji 35 rocznicy ślubu, syna Mateusza i córki Dominiki z rodziną /CIEBIE BOGA/

15.15 – NIESZPORY NIEDZIELNE

16.00 – W intencji Mariusza Adamczuka, z ok. 50 roczn. urodzin, żony Doroty i córki Klaudii /TE DEUM/

20.00Za + Alfredę Ryszka – od Bractwa Różańcowego

 


2021-09-12 - WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 WRZEŚNIA 2021)

 

Dziś przypada w naszej Archidiecezji Uroczystość NMP Piekarskiej.

 

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

 

Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 13.30 grupa 9 dzieci przystąpi do I Komunii św.. Dzieci
i ich rodziny polecamy modlitwie.

 

Dziś także Koncert z okazji Roku Jubileuszowego 100-lecia naszego kościoła. Wystąpią: grupa Maszkety oraz Big-Band Pana Mirosława Kaszuby. Zapraszamy do udziału wraz
z dziećmi i młodzieżą. Początek o godz. 17.30. Szczegóły na plakacie w gablotach.

 

Dziś także można nabyć pamiątkowy okolicznościowy Medal – cegiełkę, z naszym kościołem i obrazem, wydany z okazji Roku Jubileuszowego, w pięknym kolorowym etui, w cenie 20 zł.

 

Od poniedziałku 13 września w godzinach pracy kancelarii rozpoczynamy przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.). Dopiero po dwóch tygodniach (od 27 września) przyjmować będziemy także za zmarłych.

 

We wtorek 14 września w czasie Mszy św. o godz. 16.00 ks. biskup Adam Wodarczyk udzieli grupie młodzieży (45 osób) Sakramentu Bierzmowania.

 

Z powodu bierzmowania we wtorek kancelaria będzie nieczynna. Wyjątkowo będzie ona czynna dzień później, w środę w godz. 16.00-17.30.

 

Próba generalna kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami odbędzie się jutro, w poniedziałek 13 września o godz. 20.00.

 

W poniedziałek 13 września przeżyjemy kolejny Wieczór Fatimski, w 104 rocznicę piątego Objawienia Fatimskiego. Modlitwa Różańcowa o godz. 17.15, Msza św. w intencji Bractwa Różańcowego o godz. 18.00, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami o godz. 18.45. Na zakończenie Apel Jasnogórski.

 

Organizujemy kolejną zbiórkę elektronicznego złomu (elektro-śmieci) wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Misjo”, 5 października. Zużyty sprzęt będzie można składać na placu probostwa od czwartku 30 września.

 

W dniach 16 – 24 października odbędą się w naszej parafii Misje Święte, na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Ojcowie Oblaci.
W najbliższym czasie poznamy szczegóły. Już dziś polecamy modlitwie misjonarzy i misje.

 

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Afganistan. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów nowej figury św. Jacka. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski oraz pismo dla dzieci Staś do nabycia przy wyjściu z kościoła.

 


2021-09-12 - PORZĄDEK NABOŻEŃSTW (12 - 19 WRZEŚNIA 2021)

 

NIEDZIELA 12 września 2021 r.     UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ

 

  7.00 – Za + Monikę Holecką, na pamiątkę urodzin, męża Bolesława oraz ++ z pokrewieństwa

  9.00W intencji Moniki Jurowicz, z okazji 18 rocznicy urodzin oraz rodziców i rodzeństwa

11.00 Za ++ Jadwigę i Ludwika Ochojskich, na pam. urodzin, córkę Annę, syna Antoniego i ++ rodziców

12.30 UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

15.15NIESZPORY NIEDZIELNE

16.00Za + Stefanię Rozkoszny, w 11 roczn. śmierci, męża Zygmunta, ++ rodziców z obu stron, Gerarda Trzcionkę, Stanisława Stabika oraz Henryka Krzyżowskiego

20.00Za + Adama Machetę – od Bractwa Różańcowego

 

PONIEDZIAŁEK 13 września 2021 r.

 

  7.00 – W intencji Roberta Hubickiego, z okazji urodzin, żony Anny oraz synów Bartosza i Szymona, ze wspomnieniem + ojca Mariana

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.15 – FATIMSKIE NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 – W intencji Bractwa Różańcowego i czcicieli NMP, ze wspomnieniem ++ członków Bractwa

18.45 – PROCESJA Z FIGURĄ NMP FATIMSKIEJ I ZE ŚWIECAMI ORAZ APEL JASNOGÓRSKI

 

WTOREK 14 września 2021 r.     ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

 

  7.00Za ++ Stefana i Emilię Botor i syna Edwarda, w rocznice śmierci, córkę Halinę i jej męża Mariana, Wiktoreę Wilczek oraz ++ z pokrewieństwa

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

16.00 – Z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania w intencji młodzieży

18.00 – Za + Konrada Beczałę, zięcia Ryszarda Nieradzika, wnuka Kamila oraz ++ rodziców z obu stron

18.00 – Za + Kazimierza Popielarza, w 2 rocznicę śmierci, żonę Ritę, córkę Sabinę oraz ++ z pokrewieństwa

 

ŚRODA 15 września 2021 r.     Wspomnienie NMP Bolesnej

 

  7.00 – Za + Beatę Jagosz-Dudziak – od kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej w Cięcinie

  7.40 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

17.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU ORAZ NOWENNA DO M. B. NIEUST. POMOCY

18.00Za + Irenę Jamróz, Bronisławę i Alojzego Mrowiec, ks. Józefa Mrowca oraz Martę Staneczek

18.00Za + Ryszarda Kocha, w 30 dzień po śmierci – od Zakładu Pogrzebowego „Zorza”

 

CZWARTEK 16 września 2021 r.     Wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana

 

  7.00 – W intencji Grzegorza i Marty Składny z okazji 10 rocznicy ślubu oraz synów Marcela i Filipa

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

18.00 – W intencji członków Rodziny Radia Maryja i Telewizji RWAM

18.00 – Za + Andrzeja Duszę, w 1 rocznicę śmierci

 

PIĄTEK 17 września 2021 r.

 

  7.00W intencji Jana Dziob od Piotra Dzioba

  7.40ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO 8.30

14.00 – W intencji Nowożeńców: Dawida Hermana i Martyny Śmiłowskiej-Herma

18.00Za ++ Cecylię i Henryka Łucka, rodziców z obu stron, zięcia Alojzego Klimontko, Klarę i Stanisława Żemła, Ryszarda Zielosko oraz ++ z pokrewieństwa

 

SOBOTA 18 września 2021 r.     ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

 

  7.00 – W intencji Parafian

  7.40 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY DO GODZ. 8.30

17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

18.00Za ++ rodziców Annę i Kazimierza Świerczek oraz ++ z pokrewieństwa

 

NIEDZIELA 19 września 2021 r.     XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  7.00 – Za + Gertrudę Kubitę – od Bractwa Różańcowego

  7.00 – Za ++ Proboszczów z Podlesia, ks. Franciszka Ryszki, w rocznicę śmierci, ks. Karola Wientzka, ks. Antoniego Steuera, ks. Alojzego Lazara oraz ks. Benedykta Hałoty

  9.00W intencji Jana i Haliny Szojda, z okazji rocznicy ślubu, córek Alicji i Agaty z rodzinami i mamy Róży

11.00 – Za ++ Teresę i Marka Tiszler

14.00 – Chrzcielna: W intencji Wojciecha Świdzińskiego Jana Bąka i Gabrieli Balerych

15.15 – NIESZPORY NIEDZIELNE

16.00 – W intencji Wojciecha i Anety Walter, z okazji 20 rocznicy ślubu oraz synów Patryka, Kamila i Jakuba

20.00Za + Beatę Jagosz-Dudziak – od sąsiadów z ul. Sołtysiej, z osiedla nr 21-23