WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (16 PAŹDZIERNIKA 2022)

W Liturgii przypada dziś Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki naszej Archidiecezji. Dziś przeżywamy także XXII Dzień Papieski, pod hasłem: „Blask prawdy”.

Dziś gościmy w parafii Metropolitę Katowickiego, ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, który przybywa aby pobłogosławić Kamień Węgielny dla kościoła św. Jana Pawła II, w czasie Mszy św. o godz. 9.00. Ks. Arcybiskupa, budowniczych, darczyńców i dzieło budowy polecamy modlitwie.

Dziś tradycyjnie po Mszach św. przy wyjściu z kościoła młodzież przeprowadza zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu młodzieży z ubogich rodzin.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie: w tygodniu od godz. 17.15, zaś w Niedziele od godz. 15.15. Do udziału zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież. Wyjątkowo w Niedzielę 23 października Nabożeństwo wraz z uroczystym zakończeniem Odnowienia Misji o godz. 17.00.

We wtorek 18 października o godz. 19.30, w Domu Kultury w Kostuchnie, odbędzie się po raz pierwszy tak zwane „Qulturalne bierzmowanie” – koncert ewangelizacyjny dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w ramach rocznego przygotowania do świadomego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziny otaczamy modlitwą.

Od środy 19.10.22 do Niedzieli 23.10.22 odbędzie się w naszej parafii Odnowienie Misji Świętych. Poprowadzi je o. Marcin Szafors OMI z Gdańska. Już dziś polecamy modlitwie o. Marcina. Plan spotkań, modlitw i celebracji znajduje się w gablotach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej, w zakładce „Aktualności”.

W ramach Odnowienia Misji od środy do piątku zapraszamy dzieci na spotkania o godz. 16.15. Mszę św. dla naszych chorych parafian odprawimy w piątek o godz. 9.00. Następnie Ojciec Misjonarz uda się z posługą sakramentalną do naszych obłożnie chorych, od godz. 11.00. Zgłoszenia w zakrystii. Ponadto codziennie od środy do soboty, po Mszy św. porannej, od godz. 7.40 do 8.50 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Spotkanie
o. Misjonarza z młodzieżą w piątek po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45. Codziennie od środy do soboty także Apel Misyjny o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

W dniach 28–30.10.22 r. odbędą się I Parafialne dni skupienia i integracji w Kokotku. Początek w piątek o godz. 18.00, zakończenie w Niedzielę ok. 13.00. Zapraszam do udziału wszystkich parafian. Koszt 200 zł od osoby (za dwie doby). Liczba miejsc ograniczona (30). Plan tych dni do wglądu na stronie internetowej i w gablotach. Zapisy w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Dziś kolekta specjalna na figurę św. Floriana. Za tydzień 23 października kolekta na dzieła misyjne Ojca Misjonarza. Przy wyjściu z kościoła zbiórka. Za złożone ofiary i przelewy bankowe oraz wszelkie dowody troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Z okazji Światowych Dni Ubogich przypadających w dniach: 12-13 listopada, włączamy się jako parafia w akcję „Dar od serca dla ubogiego”. Chętni mogą przygotować w reklamówce pakiety podarunkowe dla ubogiej kobiety lub ubogiego mężczyzny ofiarowując tylko nowe artykuły. Ich lista znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie internetowej w zakładce „Start”. Pakiety lub ich części prosimy składać w koszu wystawionym w naszym kościele, obok zakrystii do Niedzieli 23 października włącznie.

Od Niedzieli 23 października można składać w zakrystii „zalecki” za zmarłych. Kartki na „zalecki” będą do zabrania od najbliższego piątku, przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś, do nabycia przy wyjściu z kościoła.