WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (23 PAŹIERNIKA 2022)

W Liturgii przeżywamy dziś XXX Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Dziś kończymy Odnowienie Misji Świętych w naszej parafii. O. oblat Marcin Szafors z Gdańska, który je prowadzi, zaprasza na godz. 17.00 na Nabożeństwo Różańcowe oraz uroczyste zakończenie Misji.

Dziś tradycyjnie po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można zakupić „papieskie kremówki” z Wadowic, w cenie 8 zł za sztukę. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych naszej młodzieży.

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie: w tygodniu od godz. 17.15, zaś w Niedziele od godz. 15.15. Do udziału zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież. Wyjątkowo w Niedzielę 23 października Nabożeństwo wraz z uroczystym zakończeniem Odnowienia Misji o godz. 17.00.

W czwartek kolejna Katecheza dla Dorosłych, w tematyce wiary. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45.

W dniach 28–30.10.22 r. odbędą się I Parafialne dni skupienia i integracji w Kokotku. Początek w piątek o godz. 19.00, zakończenie w Niedzielę ok. 13.00. Plan do wglądu na stronie internetowej i w gablotach. Wyjazd busem w piątek, o godz. 17.00 z parkingu.

Dziś kolekta na dzieła misyjne Ojca Misjonarza. Za tydzień kolekta powinowata. Za złożone ofiary i przelewy bankowe oraz wszelkie dowody troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Z okazji Światowych Dni Ubogich przypadających w dniach: 12-13 listopada, włączamy się jako parafia w akcję „Dar od serca dla ubogiego”. Chętni mogą przygotować w reklamówce pakiety podarunkowe dla ubogiej kobiety lub ubogiego mężczyzny ofiarowując tylko nowe artykuły. Ich lista znajduje się w gablocie. Pakiety lub ich części prosimy składać w koszu wystawionym w naszym kościele, obok zakrystii do Niedzieli 23 października włącznie.

Od dziś można składać w zakrystii „zalecki” za zmarłych. Kartki na „zalecki” do zabrania przy wyjściu z kościoła.

Dzień 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich przypada w roku bieżącym we wtorek. Tradycyjnie tego dnia Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 oraz Msza św. na cmentarzu o godz. 15.00.

Tego dnia (01.11.22), na naszym parafialnym cmentarzu ruszy z procesja z modlitwami za zmarłych o godz. 14.00.

We wspomnienie liturgiczne Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w Dzień Zaduszny, Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00 oraz Msza św. na cmentarzu o godz. 9.00.

Przypominamy o dobrym zwyczaju porządkowania grobów najbliższych przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Przy tej okazji przypominamy o konieczności opłaty za miejsca grobowe grobów naszych zmarłych. Opłat dokonujemy w kancelarii parafialnej, za 1 m-ce 300 zł na 20 lat.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś oraz Specjalny numer Gościa Niedzielnego, o Miłosierdziu Bożym, w cenie 12 zł, do nabycia przy wyjściu z kościoła.