WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (6 LISTOPADA 2022)

Dziś w Liturgii XXXII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy na Różaniec z wypominkami za ++ zalecanych. „Zalecki” odczytywane będą od godz. 15.00. Modlitwa Różańcowa do godz. 15.15.

Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych kontynuować będziemy Różaniec z wypominkami za zmarłych zalecanych do wtorku – 8 listopada.

Dziś nasz Wikariusz ks. Paweł głosi słowo Boże w Żorach, w parafii św. Stanisława i zbiera kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II, przy ulicy Kryształowej. Darczyńców wspieramy nasza życzliwą modlitwą.

Jutro, w poniedziałek 7 listopada przypada 102 rocznica poświęcenia kamienia węgielnego w naszym kościele (co miało miejsce 07.11.1920). O tym fakcie przypomina nam malowidło w prezbiterium. W modlitwie pamiętamy o budowniczych, dobrodziejach naszego kościoła oraz o ++ duszpasterzach.

W piątek 11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00.

Jednym z owoców parafialnych dni skupienia przeżytych w Kokotku jest postulat większego zaangażowania świeckich w posługi liturgiczne w czasie Mszy św. sprawowanych w naszej parafii. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych do podejmowania na Niedzielnej Liturgii, a także w tygodniu posługi lektora, czyli czytania słowa Bożego. Zapraszamy także byłych ministrantów i lektorów, którzy pełnili taką posługę we wczesnej młodości. Spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do tejże posługi odbędzie się w najbliższy piątek – 11 listopada o godz. 19.00 w salce, za probostwem. Zapraszamy także chętnych do posługi kantora, czyli śpiewania psalmów podczas Liturgii.

Dziś kolekta na renowację krypty katedry. Za tydzień kolekta na Misje, a przy wyjściu z kościoła po Mszach św. zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W poniedziałek 14 listopada Bractwo Różańcowe organizuje tradycyjną listopadową pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie Msza św. w Kaplicy Obrazu o godz. 18.30, Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 19.30. Udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Wyjazd o godz. 16.00, z parkingu przy kościele. Powrót ok. godz. 23.00. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii

W godzinach pracy kancelarii parafialnej trwa przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2023 w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.) oraz za zmarłych.

Prosimy o regulowanie w kancelarii parafialnej zaległości dotyczących opłat za miejsca grobowe, które obecnie wynoszą 300 zł na 20 lat, a dla kolumbariów 150 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, Mały Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci Staś, do nabycia przy wyjściu z kościoła. Apostolstwo Chorych do zabrania gratisowo.