WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (20 LISTOPADA 2022)

Dziś w Liturgii obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Zapraszamy dziś na Nieszpory z Uroczystości Chrystusa Króla na godz. 15.15.

Dziś nasz Wikariusz, ks. Paweł głosi słowo Boże w Knurowie, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła p/w św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Darczyńców z Knurowa polecamy modlitwie.

Miniwarsztaty dla kandydatów na lektorów we wtorek 22 listopada, o godz. 19.00 w salce. Zapraszamy.

Mniwarsztaty dla kandydatów na kantorów, w czwartek 24 listopada, o godz. 19.00 w salce. Chętnych do posługi kantora zapraszamy do udziału.

Spotkanie organizacyjno–sprawozdawcze przełożonych Róż Bractwa Różańcowego odbędzie się w najbliższą sobotę 26 listopada, o godz. 16.00 w salce za Probostwem.

Za tydzień w Niedzielę 27 listopada rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do podejmowania konkretnych adwentowych postanowień, na przykład czasowej abstynencji.

Od pierwszej Niedzieli Adwentu, przy wyjściu z kościoła, po Mszach św. Można będzie nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

W Adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie, tradycyjnie rano na godz. 6.45. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Tematem w tym roku będzie Oczekiwanie na Pana. Dzieci otrzymywać będą obrazki, a na koniec Dyplomy.

W piątki Adwentu o godz. 18.00 zapraszamy na Roraty dla przedszkolaków.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji nowych witraży do zakrystii. Za tydzień kolekta na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II. Za złożone ofiary, przelewy bankowe i wszelkie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Informacja dotycząca tegorocznej wizyty kolędowej. Powracamy do tradycyjnej formy, z wizytą w domach.

Kolęda będzie miała cztery etapy: I – w Adwencie, do Bożego Narodzenia; II – po Bożym Narodzeniu, do końca roku; III – w Nowym Roku, do Ferii Zimowych (13.01.23) oraz IV – po Feriach Zimowych (od 30.01.23).

Kolędowanie rozpoczniemy w I Niedzielę Adwentu 27 listopada, a zakończymy w sobotę 11 lutego kolędą dodatkową.

Chodzić będziemy od numerów niższych do wyższych, według planu kolędy znajdującego się już na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach ogłoszeń.

Plan kolędy, dziś jako dodatek do gazetki „Królowa Polski”. Kolędowanie rozpoczniemy od ulic: Rezedowej, Okrąglicy i Sołtysiej.

Dopiero za tydzień od Niedzieli 27 listopada będzie można nabywać nowy kalendarz parafialny, planszowy, dwustronny, z dwoma akwarelami. Jest to „cegiełka”, w cenie 14 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś, do nabycia przy wyjściu z kościoła.