WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (18 GRUDNIA 2022)

W Liturgii przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu.

Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, w ostatnim, czwartym tygodniu Adwentu – od poniedziałku do piątku, o godz. 6.45.

Uroczyste zakończenie Rorat z Dyplomami – w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00.

W roku bieżącym Wigilia przypada w najbliższą sobotę. Zachęcamy do zachowywania postu ilościowego i jakościowego.

Tradycyjne strojenie choinki przez dzieci w Wigilię o 9.00. Dzieci przynoszą bombki i stroiki.

W Wigilię o godz. 15.00 odbędzie się krótkie nabożeństwo rozesłania Betlejemskiego Światła.

Zachęcamy do przygotowania ewangelicznych życzeń związanych z przyjściem Mesjasza, które składać będziemy łamiąc się opłatkiem przy wigilijnym stole. Będzie to także okazja do podziękowania i przeprosin.

Zachęcamy, by w Wigilię pamiętać o osobach samotnych, tradycyjnie przygotowując dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole dla niespodziewanego gościa. Nie wahajmy się udać do

osób samotnych z życzeniami lub zaprosić ich do siebie.

Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Pasterkę z udziałem dzieci i akompaniamentem Orkiestry Górniczej o godz. 22.00 oraz tradycyjnie w noc Narodzenia Pańskiego o godz. 24.00.

Kolekta zebrana w czasie Pasterek będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

W Boże Narodzenie Msze św. odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Kolędowe na godz.15.15.

W drugi dzień Świąt Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 oraz dodatkowo Msza św. chrzcielna o godz. 14.00. Tego dnia zapraszamy tradycyjnie na wspólne kolędowanie z Bractwem Różańcowym na godz. 15.00.

Pod chórem, u Pań z Koła Charytatywnego można zaopatrzyć się jeszcze w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie Spowiedzi św., przed zbliżającą się Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Dziś spowiedź 30 min. przed każdą Mszą św. Plan spowiedzi znaleźć można na stronie internetowej (w zakładce „start”), w gablotach i na drzwiach kościoła. W Wigilię spowiadamy do godz. 13.00 !!!

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów nowych witraży w zakrystii. W Uroczystość Bożego Narodzenia kolekta „powinowata”, zaś w drugi dzień Świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszelką troskę o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

We wtorek 28 grudnia przypada Święto Świętych Młodzianków z Betlejem. Tego dnia odprawimy dodatkową Eucharystie o godz. 10.00. Po Mszy św. udzielać będziemy dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.

W tym roku Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa obchodzić będziemy w piątek 30 grudnia.

Dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę”, w cenie 30 zł oraz kalendarz parafialny „cegiełka”, na rok 2023 – w cenie 14 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Staś oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.