WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (25 GRUDNIA 2022)

Z okazji Uroczystości Narodzenia naszego Pana i Zbawcy Jezusa Chrystusa, ślemy Wam,

drodzy Parafianie i drodzy Goście, życzenia błogosławionych i radosnych Świąt!

Niechaj Słowo, które „dla nas i dla naszego zbawienia” „stało się Ciałem”

przebywa w Waszych sercach, umacnia Was i Wam obficie błogosławi!

Duszpasterze!

Dziś w Liturgii przeżywamy radosną Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00, uroczyste zakończenie Rorat z wręczeniem Dyplomów i nagród.

Zapraszamy dziś na Niespory Świąteczne, ze śpiewem kolęd, na godz. 15.15.

Jutro przypada Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym: o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W drugi dzień Świąt zapraszamy na tradycyjne Kolędowanie z Bractwem Różańcowym,
na godz. 15.00.

Zachęcamy do udziału w przepięknym koncercie: „Betlejem w Spodku”, w czwartek 29 grudnia o godz. 19.00. Bilety do nabycia w zakrystii, w cenie 60 zł.

W środę, 28 grudnia, przypada Święto Świętych Młodzianków. W czasie dodatkowej Mszy św., którą odprawimy w intencji dzieci naszej parafii o godz. 10.00 będziemy błogosławić dzieci.

Święto Świętej Rodziny w roku bieżącym przypada 30 grudnia, w piątek. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 w intencji członków Oazy Rodzin naszej parafii – Domowego Kościoła.

Ostatni dzień mijającego Roku Pańskiego 2022 przypada w sobotę. Tego dnia tradycyjnie, o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich parafian zmarłych w minionym roku. Po Mszy św. odprawimy krótkie nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

W „Sylwestra” tradycyjnie możliwe będzie zakończenie „starego” roku przed Najświętszym Sakramentem, w czasie Adoracji (23.00- 23.55). Nowy Rok Pański 2023 rozpocząć można przy ołtarzu. Mszę św. o godz. 00.05, z Uroczystości MNP Świętej Bożej Rodzicielki w intencji Parafian odprawi ks. Proboszcz.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, przypada w Niedzielę 1 stycznia. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

W 1 dniu Nowego Roku Pańskiego zapraszamy na Nieszpory Świąteczne na godz. 15.15.

Dziś, 25 grudnia, kolekta powinowata (na ogrzewanie i elektryczność), zaś jutro, 26 grudnia, kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W Uroczystość NMP Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie dowody troski o parafię – przelewy i inne sposoby wsparcia składamy Bóg zapłać!

Dziś po Mszach św. do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę”, w cenie 30 zł oraz kalendarz parafialnycegiełka”, na rok 2023 – w cenie 14 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.