WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (1 STYCZNIA 2023)

Dziś w pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023, w Liturgii przeżywamy radosną Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Zapraszamy dziś na Niespory Świąteczne, ze śpiewem kolęd, na godz. 15.15.

W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym, o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

Dnia 6 stycznia obchodzimy w naszej Archidiecezji Dies Episcopi. Pamiętamy w modlitwie o naszym ks. Arcybiskupie Wiktorze oraz biskupach pomocniczych Marku i Adamie, rocznice ich święceń biskupich. Dziś obchodzimy także Misyjny Dzień Dziecka.

Tego dnia zachęcamy naszych parafian do udziału w Orszaku Trzech Króli, który jak co roku wyruszy sprzed Katedry w Katowicach, po Mszy św. sprawowanej w Katedrze o godz. 12.00.

W Święto Trzech Króli tradycyjnie zapraszamy na Koncert Kolędowy w wykonaniu Orkiestry Górniczej, na godz. 17.00.

Za tydzień, w Niedzielę 8 stycznia obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, kończące Okres Bożego Narodzenia. Jednak tradycyjnie kolędy na Liturgii śpiewać będziemy do 2 lutego.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień, w Niedzielę – 8 stycznia, kolekta na potrzeby parafii. W Trzech Króli – 6 stycznia, kolekta na potrzeby Misji Katolickich w świecie. Za wszelkie dowody troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dziś po Mszach św. do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę”, w cenie 30 zł oraz kalendarz parafialnycegiełka”, na rok 2023 – w cenie 14 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.