WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (8 STYCZNIA 2023)

Dziś w Liturgii obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Świąteczne, ze śpiewem kolęd, na godz. 15.15.

Od poniedziałku w Liturgii rozpoczniemy pierwszą część tak zwanego Okresu Zwykłego. W tym czasie trwającym do środy popielcowej, która przypadnie 22 lutego, wspominać będziemy misterium Chrystusa w całej jego pełni.

Za tydzień, w Niedzielę 15 stycznia homilie głosił będzie o. Tomasz Maniura OMI, duszpasterz młodzieży z Ośrodka Młodzieżowego NINIWA w Kokotku. Będzie on także promował nową książkę z ostatniej wyprawy rowerowej na Nordkapp. Możliwe będzie także spotkanie z o. Tomaszem, po Mszy św. popołudniowej, ok. godz. 17.00.

Za tydzień 14 stycznia rozpoczną się Ferie Zimowe. Z tego powodu nastąpi przerwa w kolędzie. Kolędować będziemy do piątku 13 stycznia włącznie. Wznowimy kolędowanie w poniedziałek 30 stycznia. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy bezpiecznego wypoczynku i prosimy, by w czasie relaksu nie zapominać o Panu Bogu i praktykach religijnych.

Koncert Kolędowy z Magdą Anioł i Przyjaciółmi odbędzie się w naszym kościele w Niedzielę 22 stycznia o godz. 17.00. Więcej szczegółów za tydzień.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Za wszelkie dowody troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Również dziś po Mszach św. do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę”, w cenie 30 zł oraz kalendarz parafialnycegiełka”, na rok 2023 – w cenie 14 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.