WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (15 STYCZNIA 2023)

Dziś w Liturgii II Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dziś homilie głosi o. Tomasz Maniura OMI, duszpasterz młodzieży z Ośrodka Młodzieżowego NINIWA w Kokotku oraz promuje po Mszach św. przy wyjściu z kościoła nową książkę z ostatniej wyprawy rowerowej na Nordkapp.

Zapraszamy na spotkanie z o. Tomaszem, po Mszy św. popołudniowej, na godz. 17.00 do salki.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne, ze śpiewem kolęd, na godz. 15.15.

Od poniedziałku 9 stycznia do wtorku 22 lutego trwać będzie pierwsza część Okresu Zwykłego, w Roku Liturgicznym. W tym czasie zgłębiać będziemy misterium Chrystusa, naszego

Pana, w całej jego pełni.

Wczoraj rozpoczęły się Ferie Zimowe uczniów szkół podstawowych i średnich na Śląsku. Z tego powodu przerywamy na dwa tygodnie nasze kolędowanie. Wizytę Duszpasterską wznowimy w poniedziałek 30 stycznia, według planu znajdującego się w gablotach i na parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim wyjeżdżającym na Ferie życzymy bezpiecznego wypoczynku i prosimy, by w czasie relaksu nie zapominać o Panu Bogu i praktykach religijnych.

We wtorek 17 stycznia obchodzić będziemy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim.

Od 18 stycznia do 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Koncert Kolędowy z Magdą Anioł i Przyjaciółmi odbędzie się w naszym kościele w Niedzielę 22 stycznia o godz. 17.00. Wystąpią Magda Anioł, Adam Szewczyk oraz nasi Duszpasterze i zaproszeni Przyjaciele, twórcy płyty „Zaśpiewajmy kolędę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Dziś kolekta na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Za tydzień kolekta specjalna, na pokrycie kosztów nowych witraży w zakrystii. Za wszelkie dowody troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Również dziś po Mszach św. do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę” (za 30) oraz kalendarz parafialnycegiełka”, na rok 2023 (za 14) wystawiony przy wyjściu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.