WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (22 STYCZNIA 2023)

Dziś w Liturgii III Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dziś, z powodu przygotowania koncertu kolędowego, Nieszporów Niedzielnych nie będzie.

Zapraszamy dziś na Koncert Kolędowy z Magdą Anioł i Przyjaciółmi na godz. 17.00. Wystąpią Magda Anioł, Adam Szewczyk oraz nasi Duszpasterze i zaproszeni Przyjaciele, twórcy płyty „Zaśpiewajmy kolędę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Trwają Ferie Zimowe uczniów szkół podstawowych i średnich na Śląsku. Wszystkim wyjeżdżającym na Ferie życzymy bezpiecznego wypoczynku i prosimy, by w czasie relaksu
nie zapominać o Panu Bogu i praktykach religijnych.

Do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tego dnia obchodzić będziemy Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

Dziś kolekta specjalna, na pokrycie kosztów nowych witraży w zakrystii. Za tydzień w niedzielę 29 stycznia kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie dowody troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać! Od lutego kolekty specjalne przeznaczać będziemy na renowację witraży w naszym kościele.

Planujemy majową Pielgrzymkę do Kodnia nad Bugiem, w dniach: 11-13 maja (czwartek-piątek-sobota). W programie: nawiedzenie Kolegiaty i Muzeum w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu, Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie, Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie oraz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach k. Kielc.

Za tydzień w poniedziałek 30 stycznia wznowimy nasze kolędowanie. Plan ostatniego etapu kolędy znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej.

Również dziś po Mszach św. do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę” (za 30) oraz kalendarz parafialnycegiełka”, na rok 2023 (za 14) wystawiony przy wyjściu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.