WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (29 STYCZNIA 2023)

Dziś w Liturgii IV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Dziś w sposób szczególny otaczamy modlitwą chorych na trąd.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

W czwartek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Kończy ono cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego, Jezusa Chrystusa. Tego dnia na każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia gromnic. Tego dnia zbierzemy kolektę na Zakony Kontemplacyjne.

Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia modlimy się w intencji Osób Konsekrowanych.

Kolejna katecheza przy parafii dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Mamuś odbędzie się w czwartek 2 lutego o godz. 19.00. Dzieci spotykają się z Katechetkami w kościele, zaś Mamusie spotykają się z ks. Proboszczem w salce. Pobłogosławienie świec tym dzieciom nastąpi w Niedzielę 5 lutego, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00.

W I czwartek miesiąca – 2 lutego – na zakończenie Mszy św. odprawimy Nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W I piątek miesiąca – 3 lutego o godz. 19.00 – Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii z obowiązkowym udziałem kandydatów do bierzmowania.

W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00.

W I sobotę miesiąca – 4 lutego – zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30 oraz na Mszę św. „wynagradzającą za grzechy świata”, na godz. 16.00.

Z posługą sakramentalną do chorych i osłabionych wiekiem parafian udamy się w I sobotę miesiąca – 4 lutego – o godz. 10.00. Chorych zapisujemy w zakrystii po Mszach św.

Spotkanie osób zainteresowanych Pielgrzymką do Kodnia nad Bugiem w dniach: 11-13 maja (czwartek-piątek-sobota) – odbędzie się w czwartek 2 lutego o godz. 17.00 w salceKoszt trzydniowego pielgrzymowania, z dwoma noclegami, śniadaniami i obiadokolacjami, to ok. 490 zł, przy udziale 50 osób. Zapisy od dziś w zakrystii oraz w trakcie spotkania.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Za wszelkie przejawy troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Od jutra (poniedziałek 30 stycznia) wznawiamy nasze kolędowanie. Plan ostatniego etapu kolędy znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej. Jutro i pojutrze ruszamy na ul. Michałowskiego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.