WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 LUTEGO 2023)

Dziś w Liturgii V Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej’, o godz. 11.00 pobłogosławienie świec dzieciom przygotowującym się do Pierwszej oraz Wczesnej Komunii św.

Dziś z powodu trwającej wizyty duszpasterskiej Nieszporów nie będzie.

W sobotę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to od lat Światowy Dzień Chorego.

Z okazji Światowego Dnia Chorych, w sobotę zapraszamy naszych chorych i osłabionych wiekiem parafian na Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Chorych, na godz. 9.00.

Organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem, w dniach: 11-13 maja (czwartek-piątek-sobota) Koszt trzydniowego pielgrzymowania, z dwoma noclegami, śniadaniami i obiadokolacjami, to ok. 490 zł, przy udziale 50 osób. Zaliczka 300 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

Dziś kolekta na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień, w Niedzielę 12 lutego, po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, przeprowadzimy zbiórkę na pomoc ofiarom wybuchu gazu w Szopienicach. Za wszelkie przejawy troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Trwają wizyty duszpasterskie. Plan ostatniego etapu kolędy znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej: (www.parafia-podlesie.pl). Dziś ruszamy na ul. Marzanny, zaś od jutra na ul. Armii Krajowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.