WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 LUTEGO 2023)

Dziś w Liturgii VI Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dziś także z powodu trwającej wizyty duszpasterskiej Nieszporów nie będzie.

We wtorek 14 lutego przypada liturgiczne Święto Apostołów Słowian, św. Cyryla, mnicha i św. Metodego, biskupa – Patronów Europy.

Organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem, w dniach: 11-13 maja (czwartek-piątek-sobota) Koszt trzydniowego pielgrzymowania, z dwoma noclegami, śniadaniami i obiadokolacjami, to ok. 490 zł, przy udziale 50 osób. Zaliczka 300 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień, w Niedzielę 19 lutego, kolekta specjalna na renowację witraży. Dziś po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, zapowiadana zbiórka na pomoc ofiarom wybuchu gazu w Szopienicach. Za wszelkie przejawy troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Dziś kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć duszpasterza w wyznaczonym terminie, a którzy zaprosili nas do siebie.

Za przyjęcie nas w Waszych domach, wspólną modlitwę, merytoryczne rozmowy, wielką życzliwość i widoczną troskę o parafię oraz złożone ofiary kopertowe składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać! Ze złożonych ofiar będziemy mogli przeprowadzić renowację naszych cennych witraży, która rozpocznie się w maju, po uroczystościach komunijnych.

Znamy już termin bierzmowania uczniów klas VIII, którego dokona ks. biskup Adam Wodarczyk, we wtorek 9 maja, w czasie Mszy św sprawowanej o godz. 19.00.

W imieniu Ojców Pijarów, zapraszamy do Szkoły Pijarskiej mieszczącej się przy ul. Pijarskiej 7, w dniu 25 lutego (sobota), w godz. 10.00 – 12.00, na Dzień Otwarty.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.