Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 LUTEGO 2023) 

Dziś w Liturgii przypada I Niedziela Wielkiego Postu. Przeżywamy ją jako Niedzielę Trzeźwości.

 

Dziś kończy się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania czasowej lub bezterminowej abstynencji i ofiarowania jej za kogoś z problemami alkohol.

 

W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca (02.03.23) – z Nabożeństwem o powołania, po Mszy św. wieczornej, I piątek miesiąca (03.03.23) – z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej oraz I sobota miesiąca (04.03.23) – z Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP o 6.30, Mszą św. „wynagradzającą” o godz. 16.00, Adoracją Najświętszego Sakramentu i rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych oraz Modlitwą Różańcową od godz. 16.45.

 

W I czwartek 2 marca, po nabożeństwie o powołania, o godz. 19.00 kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. oraz tatusiów. Serdecznie zapraszamy.

 

Za tydzień w Niedzielę w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia krzyżyków i ikonek Matki Bożej na biurko dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

W I piątek miesiąca Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii o godz. 19.00. Kandydaci di bierzmowania uczestniczą w niej obowiązkowo.

 

Kandydaci do bierzmowania wyjadą na obowiązkowe dni skupienia do Kokotka, w dniach 24–26 marca.

 

W I sobotę m-ca odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych od 10.00. Zapisy w zakrystii.

 

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy 1 część okresu Wielkiego Postu, o charakterze pokutnym.

 

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań od godz. 17.00 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Formularze „zalecek” są do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po czytelnym ich wypełnieniu, prosimy, by je przynosić do zakrystii.

 

W poszczególne niedziele Wielkiego Postu tradycyjnie zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym na godz. 15.15. W roku bieżącym wygłosi je ks. Krzysztof Szota, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. Początek o 15.15.

 

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach:
11 marca (sobota)15 marca (środa). Poprowadzi je ks. dr Bartłomiej Kuźnik, wykładowca homiletyki na Wydziale Teologicznym Uniw. Śl., kapelan ks. Abp. seniora Damiana Zimonia.

 

Dziś kolekta kolekta zwana tradycyjnie Jałmużną Postną. Za tydzień, w Niedzielę 5 marca, kolekta na potrzeby parafii, a po Mszach św., przy wyjściu z kościoła tradycyjnie, zbiórka na Fundusz Misyjny: Ad Gentes. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, oraz liczne dowody troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem, w dniach: 11-13 maja (czwartek-piątek-sobota). Koszt trzydniowego pielgrzymowania, z dwoma noclegami, śniadaniami i obiadokolacjami, to ok. 490 zł, przy udziale 50 osób. Zaliczka 300 zł od osoby. Mamy jeszcze ok. 10 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

 

W dniach 26 września – 3 października planujemy pielgrzymkę do Francji. W programie Katedry Północnej Francji (Amiens, Beauvais, Rouen, Chartres), Sanktuarium św. Teresy w Lisieux, Opactwo Saint-Michel oraz Sanktuaria, Bazyliki i Kościoły Paryża. Nie zabraknie także aspektu turystycznego np. rejsu statkiem po Sekwanie, wjazdu na wieżę Eiffel’a, czy zwiedzania Muzeum Luwru. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższą środę 1 marca o godz. 19.00 w salce.

 

Raz jeszcze podajemy termin bierzmowania uczniów klas VIII, którego dokona ks. biskup Adam Wodarczyk, we wtorek 9 maja, w czasie Mszy św. sprawowanej o godz. 19.00.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

 

Zachęcamy do podejmowania rozsądnych i odważnych postanowień wielkopostnych oraz do wytrwałego ich wypełniania, szczególnie w wymiarze czy nów pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny.