Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 MARCA 2023) 

Dziś w Liturgii II Niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”. Przeżywamy ją jako dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Na plakacie w gablocie znajduje się informacja: Wyślij SMS o treści: MISJE na numer 72032 (koszt 2,46 zł z VAT).

 

W dzisiejszą Niedzielę w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia krzyżyków i ikonek Matki Bożej na ścianę lub biurko dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Kandydaci do bierzmowania wyjadą na obowiązkowe dni skupienia do Kokotka, w dniach 24–26 marca. Będzie to ważne etap przygotowania do bierzmowania (09.05.2023).

 

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań od godz. 17.00 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Formularze „zalecek” są do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po czytelnym ich wypełnieniu, prosimy, by je przynosić do zakrystii.

 

W poszczególne niedziele Wielkiego Postu tradycyjnie zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym na godz. 15.15. W roku bieżącym głosi je ks. Krzysztof Szota, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. Początek o 15.15.

 

Za tydzień w sobotę 11 marca rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 15 marca (środa). Temat rekolekcji: „Istnieje inny świat”. Poprowadzi je ks. dr Bartłomiej Kuźnik, wykładowca homiletyki na Wydziale Teologicznym Uniw. Śl., kapelan ks. Abp. seniora Damiana Zimonia. Rekolekcjonistę i całe dzieło rekolekcji polecamy modlitwie. Plan rekolekcji znajduje się w gazetce, w gablotach oraz na naszej stronie internetowej.

 

W Niedzielę 12 marca gościć będziemy ks. Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia. Będzie On przewodniczył Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00, w ramach rekolekcji.

 

Dziś kolekta kolekta na potrzeby parafii, a po Mszach św., a przy wyjściu z kościoła tradycyjnie, zbiórka na Fundusz Misyjny: Ad Gentes. Za tydzień w Niedzielę 12 marca kolekta specjalna na renowację witraży. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, oraz liczne dowody troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem, w dniach: 11-13 maja (czwartek-piątek-sobota). Koszt trzydniowego pielgrzymowania, z dwoma noclegami, śniadaniami i obiadokolacjami, to ok. 490 zł, przy udziale 50 osób. Zaliczka 300 zł od osoby. Mamy jeszcze 10 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

 

W dniach 26 września – 3 października planujemy pielgrzymkę do Francji. W programie Katedry Północnej Francji (Amiens, Rouen, Le Mans, Chartres), Sanktuarium św. Teresy w Lisieux, Opactwo Mont Saint-Michel oraz pięć dni w Paryżu – Sanktuaria, Bazyliki i Kościoły. Nie zabraknie także aspektu turystycznego np. rejsu statkiem po Sekwanie, wjazdu na wieżę Eiffel’a, czy zwiedzania Muzeum Luwru. Mamy jeszcze 15 wolnych miejsc. Zapisy u ks. Proboszcza.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

 

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki z informacją o dniu otwartym w „Katowickim Katoliku”, Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach.

 

Kurs Alfa dla zainteresowanych, rozpocznie się we wtorek 7 marca w par. NSPJ w Piotrowicach.

 

Zachęcamy do zaplanowania sobie czasu, na czas zbliżających się Rekolekcji Wielkopostnych i do udziału w możliwie jak największej ilości zaplanowanych spotkań.