WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (19 MARCA 2023)

Dziś w Liturgii IV Niedziela Wielkiego Postu., zwana tradycyjnie „Laetare”, czyli niedzielą radości! Kościół Święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu św. oraz Eucharystii, którymi obdarza swoich członków.

Zapraszamy dziś Rodziców mających dzieci w wieku przedszkolnym na zapowiadane spotkanie informacyjne organizowane przez pracowników przedszkola „Węgielek”, na godz. 17.00, do salki vis-a-vis probostwa. Zachęcamy też do wejścia na internetową stronę przedszkola: www.poznajwegielek.pl

Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, w roku bieżącym obhcodzić będziemy w poniedziałek 20 marca, zaś Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę 25 marca.

Kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 22 marca o godz. 19.00 na Probostwie. Prosimy członków Rady o zaplanowanie udziału w tym spotkaniu.

Dni Skupienia dla Kandydatów do Bierzmowania, organizowane w Kokotku, odbędą się w dniach 25 – 26 marca (sobota – niedziela). Wyjazd z parkingu obok kościoła w sobotę rano o godz. 8.00. Powrót ok. godz. 13.30 w Niedzielę. Kandydatów i ich rodziny otaczamy modlitwą.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w piątki, o godz. 17.15. Od godz. 17.00 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Formularze „zalecek” są do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po czytelnym ich wypełnieniu, przynosimy do zakrystii.

Zapraszamy także do udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Krzysztof Szota, Proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie. Rozpoczynamy w Niedziele o godz. 15.15.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Za tydzień w Niedzielę 26 marca kolekta na ogrzewanie kościoła, salek i probostwa. Za wszelkie przejawy troski o parafię oraz wsparcie finansowe składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

Wiemy dobrze, że wojna wywołana przez agresora z Rosji nadal trwa i przynosi straszne żniwo cierpień niewinnych ludzi, a także śmierci. Naród Ukraiński, który mężnie się broni nadal potrzebuje wsparcia. Dlatego za tydzień, w Niedzielę 26 marca, po Mszach św., przy wyjściu z kościoła przeprowadzimy zbiórkę na pomoc Ukrainie, a także przygotujemy cztery duże paczki z rzeczami potrzebnymi do codziennego życia. Chętni sfinansowania owych paczek mogą dokonać przelewu w wysokości 50/100 zł z dopiskiem „Ukraina”.

W piątek 31 marca o godz. 19.00 wyruszy po raz kolejny Droga Krzyżowa ulicami Podlesia. Rozpoczniemy przed kościołem i podążymy w stronę cmentarza. Zachęcam do udziału dorosłych, młodzież i dzieci. Rozważania przygotuje Wspólnota Domowego Kościoła.

Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem, w dniach: 11-13 maja (czwartek-piątek-sobota). Mamy jeszcze 7 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

Planujemy pielgrzymkę do Francji, w dniach: 26.09.23 03.10.23. Mamy jeszcze 13 wolnych miejsc. Zapisy u ks. Proboszcza.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.