WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (9 KWIETNIA 2023)

Życzymy wszystkim Radosnej Paschy Pana oraz

Bożego błogosławieństwa obfitującego w pokój, nadzieję i radość paschalną!

Niech Zmartwychwstały Chrystus, zwycięzca śmierci, piekła i szatana,

przymnaża nam wiary i ogarnia nas swoją Miłością!

Alleluja!

Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego!

Zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które zakończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Nowenną do Miłosierdzia Bożego!

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00, i 16.00. Dodatkowa Msza św. Chrzcielna o godz. 14.00. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Nowenną do Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00.

W Środę Wielkanocną 12 kwietnia od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy od 17.45.

W Czwartek Wielkanocny 13 kwietnia o godz. 18.00, w parafii Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów naszego dekanatu. Kapłanów duszpasterzujących w naszym dekanacie polecamy modlitwie.

Za tydzień w Niedzielę 16 kwietnia obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego, na godz. 15.00.

Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie w naszym kościele odprawiamy wspólnie Nowennę do Miłosierdzia Bożego, wraz z Koronką od 15.00.

Dziś kolekta powinowata którą przeznaczymy na pokrycie kosztów renowacji figury Zmartwychwstałego Pana oraz figury Pana złożonego do grobu. Kolekta drugiego dnia Uroczystości Wielkanocnych (jutrzejsza) przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia 16 kwietnia kolekta na Caritas naszej Archidiecezji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski. Specjalny, dodatkowy Numer Gościa Niedzielnego Znaki męki Boga, w cenie 14 zł.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przystroili i wysprzątali kościół na Święta Wielkanocne, a także Szafarzom i Służbie Liturgicznej na czele z ks. Pawłem, za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia. Serdeczne podziękowanie dla osób zaangażowanych w pracę Koła Charytatywnego, za przygotowanie paczek wielkanocnych oraz wszystkim darczyńcom. Szczególne podziękowanie dla Panów, którzy przygotowali Boży Grób i Ciemnicę.