WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (16 kwietnia 2023)

Dziś obchodzimy w Kościele Święto Miłosierdzia Bożego. Druga Niedziela Wielkanocna, od wieków zwana jest Niedzielą Białą, od bieli szat nowo ochrzczonych, w czasie Wigilii Paschalnej.

Zapraszamy dziś na Godzinę Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00.

Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia.

Dziś także tradycyjnie ma miejsce liczenie wiernych (dominicantes i communicantes).

Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Kodnia (w dniach 11 – 13 maja) odbędzie się we wtorek 18 kwietnia o godz. 19.00 w salce. Cena 3-dniowej pielgrzymki: 500 zł od osoby.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Dziś kolekta na Caritas naszej Archidiecezji. Za tydzień kolekta specjalna na renowację witraży. Za wielorakie przejawy troski o parafię, składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

Sakrament bierzmowania młodzież klas VIII otrzyma z rąk ks. Bp Adama Wodarczyka, we wtorek 9 maja, w czasie Mszy św. o godz. 19.00.

Rozmowy kwalifikacyjne w formie egzaminu z podstawowej wiedzy religijnej dla tej młodzieży odbędą się w pierwszym tygodniu maja, w dniach 1 – 5 maja (od poniedziałku do czwartku), w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.