Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (23 KWIETNIA 2023) 

Dziś przypada w Kościele III Niedziela Wielkanocna w Roku Liturgicznym, zwana Niedzielą Biblijną.

 

Zapraszamy na Niedzielne Nieszpory Wielkanocne na godz. 15.15.

 

Dziś w centrum Katowic, na deptaku na ul. Jordana, koło Wydziału Teologicznego Caritas Archidiecezji Katowickiej organizuje „Dzień Dobra”. Impreza potrwa do 14.00 do 21.00. W programie dobry teatr, dobre spotkania, atrakcje dla dzieci, warsztaty dobra i dobra muzyka. Zachęcamy do udziału całymi rodzinami.

 

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.

 

We wtorek 25 kwietnia przypada święto św. Marka, ewangelisty. Tradycyjnie tego dnia po Mszy św. wieczornej wyruszy z kościoła procesja do krzyża misyjnego z modlitwami o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

 

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, natomiast od godz. 17.45 odprawiamy Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

Kolejna katecheza dla dorosłych w najbliższy czwartek 27 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.45.

 

W sobotę 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 

Dziś kolekta specjalna na renowację witraży. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wielorakie dowody troski o parafię, poprzez składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Do wczesnej Komunii Świętej przystąpi grupa 7 dzieci dnia 3 maja, w Uroczystość NMP Królowej Polski, w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Majowe Nabożeństwo Dziękczynne dla tych dzieci odprawimy o godz. 15.15.

 

Uczniowie klas III przystąpią do I Komunii Świętej w Niedzielę 7 maja, w czasie Mszy św., w dwóch grupach: o godz. 11.00 i o godz. 12.30. Tego dnia o godz. 17.00 odprawimy Majowe Nabożeństwo Dziękczynne dla tych dzieci.

 

Sakrament bierzmowania młodzież klas VIII otrzyma z rąk ks. Bp Adama Wodarczyka, we wtorek 9 maja, w czasie Mszy św. o godz. 19.00.

 

Rozmowy kwalifikacyjne w formie egzaminu z podstawowej wiedzy religijnej dla tej młodzieży odbędą się w pierwszym tygodniu maja, w dniach 1 – 5 maja (poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00, zaś w czwartek o godz. 17.30) w salce parafialnej vis-a-vis probostwa.

 

W dniach 11-13 maja wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu, nad Bugiem oraz do Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Mamy jeszcze 8 wolnych miejsc. Zachęcamy do udziału. Zapisy u Proboszcza.