WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (11 CZERWCA 2023)

Dziś przeżywamy X Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. W naszej parafii pochylamy się dziś nad Encykliką Papieża Franciszka Laudato si.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Czerwcowe, z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Procesją Teoforyczną z Najświętszym Sakramentem i modlitwami o mądre, biblijne czynienie sobie ziemi poddaną przez człowieka. Początek o godz. 15.15.

Zapraszamy także dzis na spotkanie do salki, na godzinę 17.00, gdzie będzie można zobaczyć przejmujący film fabularyzowany o Papieżu Franciszku i Jego zaangażowaniu ochronę środowiska naturalnego, w duchu encykliki LAUDATO SI, zatytułowany: List. Wiadomość dla świata. Film trwa ponad godzinę i jest z napisami w języku polskim.

Dziś także na zakończenie każdej Mszy św. będzie prezentowana krótka prezentacja dotycząca ochrony środowiska naturalnego i zniszczeń wywoływanych niewłaściwym czynieniem sobie ziemi poddaną.

Do czwartku włącznie (do 15 czerwca) odprawiać będziemy Procesje Teoforyczne wokół kościoła. W poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej, około 18.45, we wtorek przed Mszą św., w ramach Różańca Fatimskiego, zaś w środę także przed Mszą św., w ramach Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po Uroczystości Bożego ciała pragniemy podziękować wszystkim, którzy postawili ołtarze, grupom parafialnym i parafianom, a także tym naszym parafianom, którzy wystroili okna swoich domów emblematami eucharystycznymi i obrazami religijnymi.

Wielkie dzięki składamy także wszystkim tym, dzięki którym mógł się odbyć kolejny Festyn „Kole Fary”. Podziękowania także dla naszych parafian i obecnych gości, dla wolontariuszy i artystów, a także dla uczestników, za udział całymi rodzinami, szczególnie za bardzo liczny udział dzieci. Wszystkim organizatorom i darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Informujemy, że z Festynu zebraliśmy kwotę 7 tys. zł, na przygotowanie budowy nowego domu parafialnego.

Wczoraj, w sobotę 10 czerwca, nasza Ochotnicza Straż Pożarna obchodziła uroczyście 110 rocznicę istnienia. Z tej okazji oprawiliśmy Mszę św. w naszym kościele oraz poświęciliśmy nową figurę św. Floriana, a w siedzibie naszej Ochotniczej Straży Pożarnej dokonaliśmy poświęcenia nowych Wozów strażackich!

We wtorek 13 czerwca przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec Fatimski wraz z procesją teoforyczną, już na godz. 17.00. Po Mszy św. odprawionej w intencji czcicieli NMP i członków Bractwa ruszymy z procesją fatimską z figurą i ze świecami. Całość tradycyjnie zkończymy Apelem Jasnogórski.

W najbliższą sobotę 17 czerwca, w naszej katowickiej Katedrze odbędzie się Ingres nowego Metropolity Katowickiego Abp Adriana Galbasa. Zachęcamy do licznego udziału w tej niezwykłej uroczystości, a także do modlitwy za naszego nowego Pastrza.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień, w Niedzielę 18 czerwca kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za wszelkie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.