WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (18 CZERWCA 2023)

Dziś w Liturgii przypada XI Niedziela Zwykła.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Czerwcowe, z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 15.30.

We wtorek 20 czerwca przypada 40 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Katowicach, na lotnisku Muchowiec, gdzie spotkał się z rzeszą prawie 2 milionów pilgrzymów oraz w Katowickiej Katedrze, gdzie spotkał się z inwalidami pracy i głuchoniemymi. W pamiętny poniedziałek 20 czerwca 1983 roku Papież przybył z Poznania, w drodze na Jasną Górę, aby symbolicznie odbyć pielgrzymkę piekarską, w której uczestniczył rokrocznie jako Metropolita Krakowski, 12 razy głosząc w Piekarach słowo Boże.

W poniedziałek, w przeddzień tejże rocznicy, w Radio Katowice o godz. 19.15, w ramach Audycji 'Ślady', w Rozmowach o sprawach ważnych, ks. Arcybiskup Wiktor Skworc w rozmowie z ks. Proboszczem, przypomni kontekst oraz szczegóły tamtego historycznego spotkania na ziemi śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki papieskich homilii.

czwartek 22 czerwca, o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie edukacji klas VIII w Szkole Podstawowej, w intencji uczniów, ich rodzin pedagogów, katechetów oraz pracowników szkoły.

W czwartek 22 czerwca gościć będziemy w parafii naszego nowego Metropolitę, ks. Arcybiskupa Adriana Galbasa. Przybędzie On aby o godz. 19.15 odprawić Mszę św. w intencji rocznika święceń ks. Proboszcza (1993), wraz z kapłanami z tego rocznika oraz w intencji zmarłych kapłanów z tego rocznika. Metropolitę i kapłanów polecamy modlitwie.

W piątek 23 czerwca, o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, w intencji dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, a także, pedagogów, katechetów i pracowników szkoły.

Zapraszam na kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, we wtorek 27 czerwca na godz. 19.30.

W dniach 2-9 lipca w Kokotku odbędzie się po raz kolejny Festiwal Życia. O. Tomasz Maniura OMI serdecznie zaprasza i zachęca do licznego udziału.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za tydzień, w Niedzielę 25 czerwca kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej, zwana Świętopietrzem. Za wszelkie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.