WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (25 CZERWCA 2023)

Dziś w Liturgii przypada XII Niedziela Zwykła.

Zapraszamy dziś na ostatnie Nabożeństwo Czerwcowe, z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 15.30.

Zapraszam na kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, we wtorek 27 czerwca na godz. 19.30.

W czwartek 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W uroczystość Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia kolekta na transport dla misjonarzy.

W czwartek 29 czerwca, w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, nasz Proboszcz, ks. dr Jacek Plech, będzie obchodził 57 rocznicę urodzin. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy św., tradycyjnie, wszyscy uczestnicy Liturgii zaproszeni są na wspólne świętowanie na ogrodzie farskim.

Również w czwartek 29 czerwca gościć będziemy w parafii Neoprezbitera, ks. Bartosza Tarnawskiego, pochodzącego z parafii katedralnej w Katowicach, który został wyświęcony w maju dla Archidiecezji Warszawskiej. Będzie On głosił słowo Boże, a po Mszach św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Każdy otrzyma także obrazek prymicyjny.

W piątek 30 czerwca zapraszamy na ostatnią przed wakacjami Katechezę dla dorosłych, na godz. 18.45 do salki.

Dziś kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej, zwana Świętopietrzem. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Nasz dotychczasowy wikariusz parafialny, ks. Paweł Ścibor, otrzymał z rąk Arcybiskupa Adriana Galbasa nowy dekret. Od 30 sierpnia bieżącego roku będzie on wikariuszem w parafii św. Barbary w Chorzowie. Na Jego miejsce posłany zostaje ks. Artur Stefański, dotychczasowego wikariusza w parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej Goduli. Ks. Artur urodził się 3 grudnia 1986 roku w Tychach. Pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny. Święcenia prezbiteratu przyjął 12 maja 2012 roku w Katowicach. Będzie to Jego 5 parafia. Ks. Pawła oraz ks. Artura otaczamy życzliwą modlitwą.

Od soboty rozpoczynamy w parafii tryb wakacyjny. W niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 oraz Nieszporów Niedzielnych. W tygodniu będziemy odprawiać jedną Mszę św. dziennie: w poniedziałki, środy i piątki jedynie rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00. Wyjątek stanowią pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy rano i wieczorem. Środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu w wakacje odprawiać będziemy po Mszy św. porannej rozpoczynając Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ok. godz. 7.40, a kończąc o godz. 8.30.

W wakacje kancelaria będzie czynna jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.