WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (2 LIPCA 2023)

Dziś w Liturgii przypada XIII Niedziela Zwykła.

Od 1 lipca (sobota) mamy w parafii tryb wakacyjny. W niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 16.00 oraz Nieszporów Niedzielnych. W tygodniu będziemy odprawiać jedną Mszę św. dziennie: w poniedziałki, środy i piątki jedynie rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00. Wyjątek stanowią pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy rano i wieczorem.

W okresie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy po Mszy św. porannej rozpoczynając Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ok. godz. 7.40, a kończąc o godz. 8.30.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W I czwartek odprawimy nabożeństwo w intencji powołań, na zakończenie Mszy św. odprawianej o godz. 18.00. Tego dnia będzie także Msza św. o godz. 7.00.

W I piątek po Mszy św. porannej ok. godz. 7.40 odprawimy tradycyjnie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia będzie także Msza św. o godz. 18.00.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień, w niedzielę 9 lipca, kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień w niedzielę 9 lipca, przybędzie do naszej parafii o. Franciszek Bok, oblat z Koszutki. Będzie On głosił słowo Boże, a po Mszach św. będzie proponował kalendarze misyjne,
z których dochód przeznaczony jest na pomoc finansową dla misjonarzy.

Od 30 sierpnia ks. Paweł Ścibor będzie wikariuszem w parafii św. Barbary w Chorzowie. Msza św. dziękczynna za posługę ks. Pawła w naszej parafii zostanie odprawiona w sobotę 26 sierpnia o godz. 18.00. Ks. Pawła wspieramy modlitwą.

Nowym wikariuszem w Podlesiu od 30 sierpnia będzie ks. Artur Stefański pochodzący z parafii św. Marii Magdaleny w Tychach. Ks. Artura otaczamy życzliwą modlitwą.

Przypominamy ich w czasie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie urzędowała jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30. W poniedziałki i czwartki rano Kancelaria będzie nieczynna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.