WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (9 LIPCA 2023)

Dziś w Liturgii przypada XIV Niedziela Zwykła.

W czwartek 13 lipca przeżywać będziemy w parafii Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec Fatimski na godz. 17.15. O godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli Najświętszej Maryi Panny, a po niej tradycyjnie Procesja z figurą MNP Fatimskiej i ze świecami. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Przypominamy, że za tydzień, w trzecią Niedzielę miesiąca 16 lipca, odprawimy Mszę św. chrzcielną o godz. 14.00.

W lipcu i sierpniu mamy w parafii tryb wakacyjny. W niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 16.00 oraz Nieszporów Niedzielnych. W tygodniu będziemy odprawiać jedną Mszę św. dziennie: w poniedziałki, środy i piątki jedynie rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00. Wyjątek stanowią pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy rano i wieczorem.

W okresie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy po Mszy św. porannej rozpoczynając Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ok. godz. 7.40, a kończąc o godz. 8.30.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień, w Niedzielę 16 lipca, kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za wszelkie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Od 30 sierpnia ks. Paweł Ścibor będzie wikariuszem w parafii św. Barbary w Chorzowie. Msza św. dziękczynna za posługę ks. Pawła w naszej parafii zostanie odprawiona w sobotę 27 sierpnia o godz. 18.00. Ks. Pawła wspieramy modlitwą.

Nowym wikariuszem w Podlesiu od 30 sierpnia będzie ks. Artur Stefański pochodzący z parafii św. Marii Magdaleny w Tychach. Ks. Artura otaczamy życzliwą modlitwą.

Przypominamy ich w czasie wakacyjnym kancelaria parafialna urzęduje jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30. W poniedziałki i czwartki rano Kancelaria będzie nieczynna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.