WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (6 SIERPNIA 2023)

Dziś w Liturgii przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego.

W miesiącu trzeźwości, który trwa zachęcamy do zachowywania trzeźwości oraz do podejmowania czasowej lub trwałej abstynencji, w intencji osób mających poważny problem z nadużywaniem alkoholu i innych używek. Zachęcamy także do modlitwy w intencji trzeźwości naszego narodu, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Przypominamy, iż w niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 16.00 oraz Nieszporów Niedzielnych. W tygodniu odprawiamy jedną Mszę św. dziennie: w poniedziałki, środy i piątki jedynie rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00.

W okresie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odprawiamy po Mszy św. porannej rozpoczynając Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ok. godz. 7.40, a kończąc o godz. 8.30.

We wtorek 8 sierpnia obchodzić będziemy wspomnienie św. Dominika Guzmana – założyciela zgromadzenia Dominikanów; w środę 9 sierpnia obchodzić będziemy Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy; w czwartek 10 sierpnia obchodzić będziemy Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, zaś w piątek 11 sierpnia wspomnienie św. Klary z Asyżu.

W Niedzielę 13 sierpnia obchodzić będziemy kolejny Dzień Fatimski. Wieczór Fatimski rozpoczniemy Modlitwą Różańcową o godz. 19.15. A po Mszy św. sprawowanej o godz. 20.00, w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli Matki Bożej, ok. godz. 20.55 ruszy procesja ze świecami i z figurą NMP Fatimskiej. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze św. w porządku niedzielnym, o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00. Kolekta w Uroczystość na Dom Parafialny. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP odprawimy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny w Katowicach. Kolekta przyszłej Niedzieli (13 sierpnia) będzie przeznaczona na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła przeprowadzimy zbiórkę na dzieła misyjne o. Czesława, naszego misjonarza w Argentynie. Za składane ofiary składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

Piesza pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich wyruszy w Niedzielę 20 sierpnia z parkingu przy naszym kościele. Zbiórka o godz. 00.40, wyjście o godz. 01.10. Koszt 50 zł. Powrót busem.Kontakt w zakrystii (Pani Joanna: 694 638 953). Zachęcamy do udziału.

Nasz Parafialny Odpust przypadnie w roku bieżącym w Niedzielę 27 sierpnia. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Marek Szkudło. Na pozostałych Mszach św. homilie głosił będzie ks. Paweł Ścibor, krtóry kończy posługę wikariusza w naszej Parafii.

Za trzylenią posługę sk. Pawła w naszej parafii w sposób szczególny dziękować będziemy w sobotę 26 sierpnia, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Będzie to okazja do wyrażenia wdzięczności ks. Pawłowi oraz wsparcia Go modlitwą na dalszą drogę kapłańskiej posługi w parafii św. Barbary w Chorzowie, do której zostaje posłany.

Rokroczna parafialna pielgrzymka na Jasną Górę po Odpuście odbędzie się we wtorek 29 sierpnia. Wyjazd autokarem, z parkingu przy kościele o godz. 8.30. Planowany powrót ok. godz. 17.30. W programie Msza św. w kaplicy obrazu, modlitwa Różańcowa na wałach oraz Koronka do miłosierdzia Bżego w Dolinie Miłosierdzia u o. Palotynów.

Przypominamy iż w czasie wakacyjnym kancelaria parafialna urzęduje jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30. W poniedziałki i czwartki rano Kancelaria będzie nieczynna.