WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (13 SIERPNIA 2023)

Dziś w Liturgii przeżywamy XX niedzielę Zwykła, w roku Liturgicznym.

Dziś po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, zgodnie z zapowiedzią zbiórka na dzieła misyjne o. Czesława, naszego misjonarza w Argentynie.

Dziś Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec Fatimski na godz. 19.15, a po Mszy św. w intencji Bractwa Różańcowego oraz czcicieli NMP Fatimskiej sprawowanej o godz. 20.00, procesja z Figurą NMP Fatimskiej i ze świecami. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim.

We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z Uroczystości odprawimy w wakacyjnym porządku niedzielnym o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 20.00, a także dodatkowo Mszę św. „wigilijną”, w poniedziałek wieczorem o 18.00. Tego dnia tradycyjnie błogosławić będziemy zioła i kwiaty. Koletka w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Budowę Domu Parafialnego, a po Mszach św. przy wyjściu z kościoła zbiórka na powodzian ze Słoweni.

Tego dnia tradycyjnie odprawimy uroczyści Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Za tydzień w Niedzielę 20 sierpnia odbędzie się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Zachęcamy niewiast do licznego udziału lub do śledzenia jej w mediach (Radio Katowice, Radio eM, Telewizja Polonia oraz Telewizja Katowice i Telewizja Trwam).

Piesza pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich wyruszy 20 sierpnia 2023 r. z parkingu przy naszym kościele. Zbiórka o godz. 00.40, wyjście o godz. 01.10. Koszt 50 zł. Powrót busem. Kontakt w zakrystii (Pani Joanna: 694 638 953). Zachęcamy do udziału.

W niedzielę 20 sierpnia gościć będziemy w parafii o. Tomasza Maniurę OMI. Będzie on głosił słowo Boże, a po Mszach św. przy wyjściu z kościoła poprosi o finansowe wsparcie Festiwalu Życia.

W miesiącu trzeźwości, który trwa zachęcamy do zachowywania trzeźwości oraz do podejmowania czasowej lub trwałej abstynencji.

Przypominamy, iż w niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 16.00 oraz Nieszporów Niedzielnych. W tygodniu odprawiamy jedną Mszę św. dziennie: w poniedziałki, środy i piątki jedynie rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00.

W okresie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odprawiamy po Mszy św. porannej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ok. 7.40; zakończenie o 8.30.

W poniedziałek 14 sierpnia obchodzić będziemy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, zaś w czwartek 17 sierpnia Uroczystość św. Jacka, Patrona Archidiecezji i ks. Proboszcza.

Za tydzień, w Niedzielę 20 sierpnia, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego wikariusz, ks. Pawła Ścibora, z okazji 34 rocznicy urodzin. Ks. Pawła otaczamy nasza życzliwa modlitwą.

Dziś kolekta potrzeby parafii. W przyszłą Niedzielę, 20 sierpnia, przypada kolekta specjalna, na renowację fresków, w naszym kościele. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za trzylenią posługę ks. Pawła w naszej parafii w sposób szczególny dziękować będziemy w sobotę 26 sierpnia, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Będzie to okazja do wyrażenia wdzięczności ks. Pawłowi oraz wsparcia Go modlitwą na dalszą drogę kapłańskiej posługi w parafii św. Barbary w Chorzowie.

Nasz Parafialny Odpust przypadnie w roku bieżącym w Niedzielę 27 sierpnia. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Marek Szkudło. Na pozostałych Mszach św. homilie głosił będzie ks. Paweł Ścibor.

W dniu Odpustu zapraszamy na uroczyste Nieszpory Odpustowe, na godz. 19.45.

Także w dniu Odpustu zapraszamy na Koncert Zespołu „Camerata Silesia”, na godz. 17.00.

Rokroczna parafialna pielgrzymka na Jasną Górę po Odpuście odbędzie się we wtorek, 29 sierpnia. Wyjazd autokarem, z parkingu przy kościele o godz. 8.30. Planowany powrót ok. godz. 17.30. W programie Msza św. w kaplicy obrazu, modlitwa Różańcowa na wałach oraz Koronka do miłosierdzia Bożego w Dolinie Miłosierdzia u o. Palotynów.

Przypominamy iż w czasie wakacyjnym kancelaria parafialna urzęduje jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30. W poniedziałki i czwartki rano Kancelaria będzie nieczynna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.