WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (20 SIERPNIA 2023)

Dziś w Liturgii przeżywamy XX niedziela Zwykła, w roku Liturgicznym.

Dziś gościmy w parafii o. Tomasza Maniurę OMI, który głosi słowo Boże, a po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, przeprowadza zbiórkę na Festiwal Życia organizowany rokrocznie w Kokotku.

Dziś odbywa się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Zachęcamy niewiast do licznego udziału lub do śledzenia jej w mediach (Radio Katowice, Radio eM, Telewizja Polonia oraz Telewizja Katowice i Telewizja Trwam).

Piesza pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich wyruszyła dziś po północy z parkingu przy naszym kościele. Pielgrzymujące parafianki polecamy modlitwie.

Dziś kolekta specjalna, na renowację witraży, w naszym kościele. Kolekta przyszłej niedziel to kolekta powinowata. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za trzyletnią posługę ks. Pawła w naszej parafii dziękować będziemy w sobotę 26 sierpnia, w Uroczystość NMP Częstochowskiej, w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

Nasz Parafialny Odpust przypadnie w roku bieżącym w Niedzielę 27 sierpnia. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Marek Szkudło. Na pozostałych Mszach św. homilie głosił będzie ks. Paweł Ścibor.

W dniu Odpustu zapraszamy na uroczyste Nieszpory Odpustowe, na godz. 19.15.

Także w dniu Odpustu zapraszamy na Koncert Zespołu „Camerata Silesia”, na 17.00.

Jak co roku od czwartku do soboty przed Odpustem przeżywać będziemy Triduum Modlitewne. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu z obecności relikwii
św. Piusa X, od godz. 17.00, prowadzona przez poszczególne Grupy Parafialne.
W związku z Adoracją piątkową dodatkowa Msza św. o godz. 18.00.

W piątek 25 sierpnia, przed Odpustem tradycyjnie o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i osłabionych wiekiem parafian, z udzieleniem Sakramentu Chorych. Liturgii będzie przewodniczył ks. Wojciech Bartoszek, Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. Na zakończenie Mszy św. udzieli On błogosławieństwa Lourdes’kiego.

Po Mszy św. o godz. 10.30, ks. Bartoszek uda się do obłożnie chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy chorych zgłaszać dziś w zakrystii po Mszach św.

Rokroczna parafialna pielgrzymka na Jasną Górę po Odpuście odbędzie się we wtorek, 29 sierpnia. Wyjazd autokarem, z parkingu przy kościele o godz. 8.30. Planowany powrót ok. godz. 17.30. W programie Msza św. w kaplicy obrazu, modlitwa Różańcowa na wałach oraz Koronka do miłosierdzia Bożego w Dolinie Miłosierdzia u o. Palotynów.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.