WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 WRZEŚNIA 2023)

Dziś przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym.

Katowickie Dożynki w roku bieżącym odbywają się dziś w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie.

Od dzisiaj wracamy do trybu odprawiania Mszy św. sprzed wakacji. Przypomnijmy, iż w Niedziele Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00, zaś Nieszpory Niedzielne o godz. 15.15.

Od jutra (04.09.2023) kancelaria parafialna będzie urzędować w poniedziałki i czwartki rano (7.30-9.00), zaś we wtorki i piątki popołudniu (16.00-17.30).

Od poniedziałku 4 września przyjmować będziemy w Kancelarii Parafialnej Msze św. w intencji żyjących (z okazji rocznic ślubów, urodzin, czy z okazji imienin) na Nowy Rok Kalendarzowy. Za dwa tygodnie, od 18 września, będziemy także przyjmować Msze św. za zmarłych.

Od wtorku 5 września na naszym parafialnym cmentarzu rozpoczną się prace porządkowe. Zostaną przycięte dęby zagrażające ludziom i grobowcom oraz tuje w alei zasłużonych i w innych miejscach. Zostaną także wykonane kolejne alejki w sektorze G (przy kaplicy). Przy tej okazji apelujemy systematyczne opłacanie dzierżawionych miejsc grobowych. Informujemy jednocześnie, iż od 1 stycznia nowego roku kalendarzowego 2024, z powodu inflacji, opłata za 20 lat dzierżawy wzrośnie z 300 do 400 zł.

W środę 6 września powracamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.45 odmawiamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca.

W czwartek 7 września odprawimy Nabożeństwo w intencji powołań, z Litanią do Chrystusa Kapłana i Żertwy.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II. W przyszłą Niedzielę 10 września kolekta na Wydział Teologiczny w Katowicach. Za złożone ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.