WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (17 WRZEŚNIA 2023)

Dziś przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym. Jest to Niedziela Środków Społecznego Przekazu.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Jutro, w poniedziałek 18 września przypada Uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

Od 4 września przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej Msze św. w intencji żyjących (z okazji rocznic ślubów, urodzin, czy z okazji imienin) na Nowy Rok Kalendarzowy 2024.
Od 18 września, będziemy także przyjmować Msze św. za zmarłych.

Kontynuujemy prace porządkowe na naszym parafialnym cmentarzu. Przycinamy tuje w alei głównej oraz w innych miejscach. Trwają prace nad alejkami w sektorze G (przy kaplicy). Apelujemy by systematycznie opłacać dzierżawione miejsca grobowe. Informujemy jednocześnie, iż od 1 stycznia nowego roku kalendarzowego 2024, z powodu inflacji, opłata za 20 lat dzierżawy wzrośnie z 300 do 400 zł.

Zachęcamy rodziców do posłania swoich sześciolatków do wczesnej Komunii Świętej. Katechezy odbywać się będą w czwartki o godz. 16.30 w salce pod probostwem.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (uczniów klas III) odbędzie się w czwartek 21 września o godz. 19.00 w kościele.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania (uczniów klas VIII) wraz z rodzicami, odbędzie się w piątek 22 września o godz. 19.00 w kościele.

Kolejna zbiórka elektro-śmieci dobędzie się w dniach od 28 września (czwartek) do 3 października (wtorek). Zużyty sprzęt przywozimy na plac farski vis-a-vis WC.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za tydzień, w Niedzielę 24 września kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie przejawy troski o parafię, złożone ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Pierwsza katecheza dla dorosłych po wakacjach odbędzie się w czwartek 12 października, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Tematem spotkań będą powody do chrześcijańskiej nadziei.

Zachęcamy do angażowania się w Liturgię Mszy św., poprzez podejmowanie posług, takich jak śpiew psalmów lub czytanie Słowa Bożego. Zaproszenie kierujemy szczególnie do tych, którzy już pełnili te posługę kiedykolwiek lecz także do tych, którzy mieli by dopiero rozpocząć.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.