WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (24 WRZEŚNIA 2023)

Dziś przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym, obchodzoną jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwie pamiętamy o wszystkich ludziach zmuszonych do opuszczenia swoich ojczyzn.

Przypominamy, że Msza św. o godz. 20.00 jest dziś sprawowana po raz ostatni w roku bieżącym. Powróci ona w pierwszą niedzielę maja przyszłego roku.

Od poniedziałku zapraszamy do Kancelarii Parafialnej, w celu dokonania rezerwacji Mszy św. z okazji rocznic ślubów, urodzin, czy imienin lub za zmarłych, na Nowy Rok 2024.

Prace porządkowe na naszym parafialnym cmentarzu w nadchodzących dniach będą kontynuowane. Trwają także prace nad alejkami w sektorze G (przy kaplicy).

We wtorek 26 września wyruszy na pielgrzymkę do Francji grupa naszych parafian. W programie nawiedzenie Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Lisieux, z okazji 150 rocznicy Jej urodzin, nawiedzenia opactwa benedyktyńskiego na Mont Saint-Michel, nawiedzenie katedr w Amiens i Chartres oraz Sanktuarium w Paryżu, na Rue du Bac (gdzie św. Małgorzacie Marii Alacoque objawiła się w XIX w. NMP), Bazyliki Sacre Coeur na Montmartres, pozostałych Bazylik stolicy Francji oraz Notre-Dame de Paris (zewnątrz). Pielgrzymów polecamy modlitwie.

Zachęcamy rodziców do posłania sześciolatków do wczesnej Komunii Świętej. Katechezy odbywać się będą w czwartki o godz. 16.30 w salce pod probostwem.

Kolejna zbiórka elektro-śmieci dobędzie się w dniach od 28 września (czwartek) do 3 października (wtorek). Zużyty sprzęt przywozimy na plac farski vis-a-vis WC.

Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – w przyszłą Niedzielę 1 października, w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00

W przyszłą Niedzielę rozpocznie się miesiąc październik, zwany miesiącem różańcowym. Pierwsze Nabożeństwo Różańcowe odprawimy 1 października o godz. 15.15.

Do udziału w Nabożeństwach Różańcowych zapraszamy codziennie dorosłych, młodzież i dzieci. W tygodniu o godz. 17.15, zaś w Niedziele o godz. 15.15.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień, w Niedzielę 1 października, kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a przy wyjściu z kościoła po Liturgii zbiórka na pomoc ofiarom kataklizmów w krajach Afryki - trzęsienia ziemi w Maroko oraz powodzi w Libii. Za wszelkie przejawy troski o parafię Bóg zapłać!

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Mamuś odbędzie się w czwartek 5 października, o godz. 19.00. Dzieci w kościele, a Mamusie w salce

Pierwsza katecheza dla dorosłych po wakacjach odbędzie się w czwartek 12 października, po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.