WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (1 PAŹDZIERNIKA 2023)

Dziś przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym.

Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj, w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00

Przypominamy, że od dziś Mszy św. o godz. 20.00 nie będzie. Powróci ona w pierwszą niedzielę maja przyszłego roku.

Dziś rozpoczyna się miesiąc październik, zwany miesiącem różańcowym. Pierwsze Nabożeństwo Różańcowe odprawimy dziś o godz. 15.15.

Do udziału w Nabożeństwach Różańcowych zapraszamy codziennie dorosłych, młodzież i dzieci. W tygodniu o godz. 17.15, zaś w Niedziele o godz. 15.15.

Do wtorku 3 października trwa zbiórka elektro-śmieci. Zużyty sprzęt przywozimy na plac farski vis-a-vis WC.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Mamuś odbędzie się w czwartek 5 października, o godz. 19.00. Dzieci w kościele, a Mamusie w salce.

Zachęcamy rodziców do posłania sześciolatków do wczesnej Komunii Świętej. Katechezy odbywać się będą w czwartki o godz. 16.30 w salce pod probostwem.

W sobotę 7 października przypada patronalne Święto Bractwa Różańcowego. O godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Bractwa oraz chorążych pocztu sztandarowego Bractwa. Po Mszy św. Bractwo Różańcowe zaprasza na Wieczór Różańcowy, na godz. 19.00

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a przy wyjściu z kościoła po Liturgii zbiórka na pomoc ofiarom kataklizmów w krajach Afryki – trzęsienia ziemi w Maroku i powodzi w Libii. Za tydzień, w niedzielę 8 października, kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie przejawy troski o parafię i materialne wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!

Spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej parafii zostało przełożone z poniedziałku 2 października, na 9 października.

Przypominamy, że katecheza dla dorosłych odbędzie się w czwartek 12 października, po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.