WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (8 PAŹDZIERNIKA 2023)

Dziś przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym, zwana Niedzielą św. Franciszka. W sposób szczególny modlimy się dziś o odpowiedzialne korzystanie z dóbr naturalnych i dobrodziejstw przyrody. Polecamy najnowszą encyklikę Papieża Franciszka.

Dziś w ramach Niedzieli św. Franciszka, zapraszamy do salki vis-a-vis probostwa na film: „List – wiadomość dla świata” - o podejściu Papieża Franciszka do tak zwanej ekologii integralnej. Po filmie, o godz. 17.45 proponujemy spotkanie dla chętnych do zawiązania nowej parafialnej grupy „Laudato si”. Zaś przy wyjściu z kościoła są do zabrania ulotki informujące o akcji „Ciepły dom, ciepły kościół”, mającej na celu zaradzanie ubóstwu energetycznemu.

Spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich naszej parafii odbędzie się jutro, w poniedziałek 9 października, o godz. 16.00.

Pierwsza w tym roku katecheza dla dorosłych odbędzie się w czwartek 12 października, po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy rodziców do posłania sześciolatków do wczesnej Komunii Świętej. Katecheza odbywa się będą w czwartki o godz. 16.30 w salce pod probostwem.

W piątek 13 października przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec Fatimski na godz. 17.15, po nim Msza św w intencji Bractwa Różańcowego, i na koniec spotkania, ok. godz. 18.45 – Procesja z figurą NMP Fatimskiej i ze świecami oraz Apel Jasnogórski.

Za tydzień, w Niedzielę 15 października, w Kościele Polskim, przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski, pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”

Z tej okazji tydzień później, w Niedzielę 22 października, tradycyjnie proponować będziemy Papieskie Kremówki z Wadowic, w cenie 8 zł za sztukę. Dochód z kremówek przeznaczymy na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych naszej młodzieży.

Trwa październik, miesiąc różańcowy. Do udziału w Nabożeństwach Różańcowych zapraszamy codziennie dorosłych, młodzież i dzieci. W tygodniu o godz. 17.15, zaś w Niedziele o godz. 15.15.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień w Niedzielę 15 października kolekta na ogrzewanie, a przy wyjściu z kościoła po Mszach św. zbiórka na Fundację Papieską – Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie przejawy troski o parafię i materialne wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.