WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (15 PAŹDZIERNIKA 2023)

Dziś przeżywamy w Kościele Polskim XXIII Dzień Papieski, pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy zbiórkę na papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dofinansowującą wykształcenie ubogiej młodzieży.

W poniedziałek 16 października przypada Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki naszej Archidiecezji.

We wtorek 17 października przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

W środę 18 października przypada Święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia.

W piątek 20 października przypada w Liturgii wspomnienie św. Jana Kantego.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Tradycyjnie tego dnia, w piątek 20 października, po Mszy św. porannej ok. godz. 7.45 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

Za tydzień, w Niedzielę 22 października, tradycyjnie proponować będziemy Papieskie Kremówki z Wadowic, w cenie 8 zł za sztukę. Dochód z kremówek przeznaczymy na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych naszej młodzieży.

Również za tydzień, w Niedzielę 22 października, będzie miało miejsce liczenie wiernych.

Trwa październik, miesiąc różańcowy. Do udziału w Nabożeństwach Różańcowych zapraszamy codziennie dorosłych, młodzież i dzieci. W tygodniu o godz. 17.15, zaś w Niedziele o godz. 15.15.

Dziś kolekta na ogrzewanie, a przy wyjściu z kościoła po Mszach św. zbiórka na Fundację Papieską – Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień, w Niedzielę 22 października kolekta specjalna, na pokrycie kosztów witraży. Za wszelkie przejawy troski o parafię i materialne wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!

W czwartek 26 października, o godz. 19.30 odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.