WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (22 PAŹDZIERNIKA 2023)

Dziś w Liturgii przypada XXIX Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który inicjuje kolejny Tydzień Misyjny. W modlitwach pamiętamy o misjonarzach i misjonarkach, szczególnie pochodzących z naszej parafii.

Zapraszamy dziś na godz. 15.15 na Nabożeństwo Różańcowe.

Dziś tradycyjnie, w tydzień po Dniu Papieskim, młodzież proponuje Papieskie Kremówki z Wadowic, w cenie 8 zł za sztukę. Dochód z kremówek przeznaczymy na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych naszej młodzieży.

Również dziś, ma miejsce liczenie wiernych dominicantes i comunicantes.

W sobotę 28 października przypada Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Za tydzień w Niedzielę 29 października obchodzić będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła.

Trwa październik, miesiąc różańcowy. Do udziału w Nabożeństwach Różańcowych zapraszamy codziennie dorosłych, młodzież i dzieci. W tygodniu o godz. 17.15, zaś w Niedziele o godz. 15.15.

Dziś kolekta specjalna, na pokrycie kosztów witraży. Za tydzień, w Niedzielę 29 października kolekta na Misje. Za wszelkie przejawy troski o parafię i materialne wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich, którą w tym roku obchodzić będziemy w środę (01.11.2023). Msze św. tego dnia odprawimy tradycyjnie o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz o 15.00 na cmentarzu. Tego dnia Procesja z modlitwami za naszych zmarłych o godz. 14.00.

Od dzisiaj można zabierać do domu, by czytelnie wypełnić zalecki za naszych zmarłych, zaś zapisane oddawać w zakrystii. W Oktawie Wszystkich Świętych, dniach 1-8 listopada, będziemy odmawiać tradycyjnie Różaniec za zmarłych zalecanych, z odczytywaniem ich imion i nazwisk.

Zachęcamy do wcześniejszego sprzątania grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych, a także do sprawdzenia, czy dzierżawa grobów dla bliskich jest na czas opłacana. Przypominamy, że od 1 stycznia opłata za 20 lat wzrośnie z 300 do 400 zł, co spowodowane jest inflacją.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.