WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (29 PAŹDZIERNIKA 2023)

Dziś w Liturgii Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

We wtorek 31 października kończy się miesiąc różańcowy. Naszą modlitwę kontynuować będziemy w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych w dniach 2-8 listopada.

W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 oraz na cmentarzu o godz. 15.00. Na cmentarzu odprawimy tradycyjną procesję z modlitwami za zmarłych o godz. 14.00.

W Uroczystość od godz. 8.00 młodzież oazowa tradycyjnie przyjmować będzie w kaplicy na cmentarzu „zalecki” za zmarłych.

Przypominamy iż pod zwykłymi warunkami w tych dniach można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za kogoś ze zmarłych. Poprzez Udział w Eucharystii, przyjęcie Komunii św. czystym sercem, modlitwę w intencji Ojca Świętego, wyznanie wiary oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można uzyskać także w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych do poniedziałku 8 listopada poprzez nawiedzenia cmentarza i modlitwę za zmarłych.

Dnia 2 listopada przypada Wspomnieni Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny. Msze św odprawimy w kościele o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00 oraz w kaplicy cmentarnej o godz. 9.00.

W czwartek 2 listopada kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w kościele oraz dla Tatusiów w salce – o godz. 19.00.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, ze wszystkimi naboźżeństwami odprawianymi co miesiąc. Spowiedź dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca – 3 listopada od godz. 17.00.

W I sobotę miesiąca 4 listopada od godz. 10.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

Za tydzień w Niedzielę 5 listopada, w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00, dokonamy pobłogosławienia Skarbców, dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Dziś kolekta na Misje. W Uroczystość Wszystkich Świętych, w środę 1 listopada, kolekta na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za tydzień, w Niedzielę 5 listopada
 kolekta na renowację Kalwarii Piekarskiej.

W poniedziałek 20 listopada Bractwo Różańcowe organizuje tradycyjną listopadową pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie Msza św. w Kaplicy Obrazu o godz. 18.30, Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 19.30. Udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Wyjazd o godz. 16.00, z parkingu przy kościele. Powrót ok. godz. 23.00. Zapisy w zakrystii.

Przy wyjściu z kościoła znaleźć można karteczki na zalecki za naszych zmarłych. Wypełnione czytelnie można składać w zakrystii. Za ++ zalecanych w Oktawie Wszystkich Świętych odmawiać będziemy Różaniec.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Królowej Polski, a do zabrania gratis Apostolstwo Chorych.