WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 LISTOPADA 2023)

Dziś w Liturgii wypada XXXI Niedziela Zwykła, w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe z wypominkami za zmarłych zalecanych. Rozpoczniemy o godz. 15.00.

Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00, dokonamy pobłogosławienia Skarbców i ich wręczenia dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

Do środy 8 listopada odmawiać będziemy Różaniec za zmarłych zalecanych z odczytywaniem ich imion i nazwisk, z „zalecek” złożonych zw zakrystii.

Przypominamy iż pod zwykłymi warunkami w tych dniach można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za kogoś ze zmarłych. Poprzez Udział w Eucharystii, przyjęcie Komunii św. czystym sercem, modlitwę w intencji Ojca Świętego, wyznanie wiary oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można uzyskać także w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych do poniedziałku 8 listopada poprzez nawiedzenia cmentarza i modlitwę za zmarłych.

W sobotę 11 listopada, w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, po 123 latach niewoli pod Zaborami, odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny, o jej wolność i bezpieczeństwo oraz wierność Bogu, Krzyżowi i Ewangelii – o godz. 9.00.

Dziś kolekta na renowację Kalwarii Piekarskiej. Za tydzień, w Niedzielę 12 listopada kolekta na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Papieską Fundację: Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

We wtorek 14 listopada odbędzie się spotkanie wszystkich zainteresowanych budową Domu Parafialnego. Szczególnie zapraszamy budowlańców oraz osoby mogące wesprzeć w jakikolwiek sposób szybką realizację planowanej budowy.

W poniedziałek 20 listopada Bractwo Różańcowe organizuje tradycyjną listopadową pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie Msza św. w Sanktuarium św. Ojca Pio w Górce Przeprośnej o godz. 18.00, Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 19.30. Udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Wyjazd o godz. 15.30, z parkingu przy kościele. Powrót ok. godz. 23.00. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii.

Za tydzień w Niedzielę 12 listopada, w ramach ogłoszeń duszpasterskich, pojawią się pierwsze informacje dotyczące zbliżającej się Wizyty Duszpasterskiej w naszej parafii, zwanej popularnie kolędą.

Jak co roku będziemy proponować Kalendarz Parafialny – cegiełkę. Powinien się on pojawić za dwa tygodnie, w Niedzielę 26 listopada.